بهترین شیرینی فروشی های تهران : عاشقان شیرینی حتما بخوانند

در صورتی که شما یک قنادی کوچک تاسیس کرده اید، باید بتوانید در هر روز چیزی حدود 20 تا 30 کیلو از محصولات مختلف خود مانند شیرینی، کیک، شکلات، آجیل و غیره فروش داشته باشید. محتویات کیک همانند ظاهر کیک قابل سفارشی سازی است و محتویات میانی میتواند به دلخواه شما پر از کریسپ شکلات، موز و یا توت فرنگی باشد. ترکیب بوی قهوه و وانیل در این کافه قنادی میتواند به راحتی روح و روانتان را به بازی بگیرد و شما را وارد دنیای خوش شادی و طعمهای خوشمزه کند. برای تولدهایتان با عکسهای خاطرهانگیز شادی را به لحظههایتان بیاورید. امروز نهم فروردین ماه 1400 است، همزمانی نوروز با نیمه شعبان باعث شده قنادی شلوغ تر از همیشه باشد، به محض ورود به مغازه کیک های خوش رنگ و لعاب ویترین جلوی در نظرم را جلب می کند. شیرینیهایی که به گفته ایشان، معرف فرهنگ و اصالت ایران زمین بوده و با پرهیز از تقلب ماندگار شد و امروزه شهرتش، فراتر از مرزهای ایران، به آمریکا و اروپا هم رسیده است.شیرینی دیابتی بهار؛ منبع عکس : سایت قنادی بهارمواد اولیه و طعمدهندههای طبیعی و مرغوبی چون عسل، روغن حیوانی، تخممرغ رسمی، کره محلی، شیر محلی، زعفران، گلاب، هل و وانیلی که مرحوم بهار و فرزندانش در تهیه شیرینیهای قنادی از آن استفاده میکردند، از شیرینی فروشی بهار اسم و رسمی دیرین ساخت که تا به امروز نیز با اقتدار نفس میکشد.

علاوه بر آن تزئیناتی که بر روی کیک ها و شیرینی های این قنادی انجام می شود بسیار زیبا می باشد. در سبک کلاسیک میتوان از رنگ سفید بهعنوان رنگ غالب استفاده کرد تا علاوه بر هماهنگی با سایر جزئیات، حس پاکیزگی را نیز به مشتری القاء کند. کیکهایی که در این قنادی آماده میشود هم زیبا هستند و هم متنوع، هم خوشطعم هستند و هم سبک. در گوشه و کنار کلانشهر تهران، قنادیهای قدیمی و جدید دیگری نیز وجود دارند که نام و تولیدات با کیفیتشان زبانزد مردمان شهر و بهخصوص اهالی محل است. ساقهعروسها، کیکهای شکلاتی و انواع شیرینی خشک و تر لادن کیفیت بالا و طعم خوب دارند. ما که نمیدانیم. اما داستان از این قرار است که اکلریها در پخت انواع شیرینیها و کیکها تبحر دارند و اتفاقا عمده شهرتشان نه به خاطر شیرینیهای اکلر بلکه شیرینی ماکارون است. ما که آرزو داریم همیشه شاد باشید و کامتان هم به شیرینی تارت، چیزکیک، دانمارکی و هر چیز دیگری که دوست دارید باشد. اشخاصی نیز که تمامی مراحل مربوطه را طی کرده اند و اما دیگر تصمیم به ادامه فعالیت در زمینه مورد نظر را ندارند می توانند برند ثبت شده خود را از طریق موسسه ما به فروش برسانند.

ما در اینجا انواع و اقسام شیرینی های تر و خشک را داریم، از کیک تولد، شیرینی لطیفه، ناپلئونی، رولت و نان خامه ای گرفته تا دانمارکی، پاپیونی، زبان، پادرازی، بیسکوئیتی، نخودچی، برنجی، آلمانی و سپه سالاری. اتصال به تمامی بارکدخوانها، انواع ترازوهای دیجیتال و دستگاههای کارتخوان بانکها بصورت آنلاین و لحظهای از بروز هر گونه اشتباه جلوگیری می نماید و باعث میشود که سرعت و دقت در صدور فاکتور بسیار افزایش پیدا کند. در سال ۱۳۸۹ خورشیدی و با روی کار آمدن نسل سوم پایهگذار ناتالی، نام این قنادی نیز با تکیه بر نامهای اصیل فارسی، به «ناتلی» که از شهرهای قدیم طبرستان بود، تغییر پیدا میکند. آنوقت است که دیگر درباره اینکه لرد از بهترین شیرینی فروشی های تهران است، شک و تردیدی به دلتان راه پیدا نمیکند. آنچه که در شغل قنادی حائز اهميت مي باشد رعايت نظافت و بهداشت مي باشد. نظافت و دقت در تهیه شیرینیها هم در لرد از قدیم معروف بوده و همچنان هم محسوس است.

با همان ظرافت و دقتی که فرانسویها شیرینی و کیک میپزند، لوندریها هم محصولات رنگی و متنوع خودشان را روانه ویترینهای مغازه میکنند. بهعنوانمثال میتوانید از مانکنی که لباسی از شیرینی بر تن دارد استفاده کنید تا هرکسی را مجذوب خود کند. آخرین بازسازی آن 20 سال پیش صورت گرفته، کسی به طور دقیق علت نامگذاری قنادی «بهار» را نمی داند اما فرضیه ها مبنی بر نزدیکی آن به میدان بهارستان بوده، چون غیر از این نه نام فرزندی بهار بوده و نه حتی شروع به کار قنادی در فصل بهار بوده است. فرآیند تهیه شیرینی ها برایم جذاب است، از ملکان در خصوص انواع شیرینی های تهیه شده در این قنادی سؤال می کنم که می گوید: «قنادی بهار از دو سالن شیرینی تر و کیک و سالن شیرینی خشک تشکیل شده، ضمن اینکه در قسمتی جداگانه به نام «نان چینی» شیرینی ها داخل جعبه قرار می گیرند. انواع شیرینیها در این مکان تهیه میشود و به فروش میرسد. تارت زردآلویی و نانهای گاتای این قنادی هم درجهیک هستند و پرسنل محترم و دکوراسیونی که از قدیمها تا به حال حفظ شده از دلایل دیگری هستند که این کافهقنادی را محبوب و معروف میکند.