بهترین شیرینی فروشی های تهران : عاشقان شیرینی حتما بخوانند

اگر قصد رفتن با وسایل نقلیه عمومی را دارید می توانید با استفاده از مترو سرسبز و استفاده از یک خط تاکسی و یا خطوط بی آر تی خود را به این قنادی برسانید. یک مسئول خرید برای تهیه مواد اولیه و دو فروشنده هم باید ارتباط با مشتریان را بر عهده داشته باشند. برای یک قنادی متوسط با فروش روزانه 50 تا 100 کیلو دو شیرینی پز و کیک پز حرفهای نیاز است که باید 5 تا 6 کارگر آنها را همراهی کنند که بیشتر وظیفه کارگران کار کردن با فر، ترکیب محصولات، تمیز کردن و شستشوی ظروف و محیط کار و موارد از این قبیل است. به همین دلیل توصیه میشود در هیچکدام از ماههای مذکور استارت اولیه کسبوکار نخورد زیرا باید با ایجاد مزیت رقابتی و افزایش فروش در ماههای دیگر سال هزینههای جانبی را پسانداز کرد تا دچار کسری بودجه نشوید. این در حالی است که شیرینی جزو کالاهای اساسی محسوب شده و نرخگذاری آن توسط دولت انجام میشود. برای راه اندازی شیرینی فروشی چطور برنامه ریزی کنم؟ پاسخ: اولین راه این است که به میزان سرمایه و امکانات و مهارت های مورد نیاز برای راه اندازی شیرینی فروشی توجه کنید.

ازآنجاییکه مواد اولیه محصولات تولیدشده در قنادی چندان گرانقیمت نیستند بازگشت سرمایه در یک قنادی نسبت به سایر کسبوکارها از وضعیت مناسبی برخوردار است. از سوی دیگر با توجه به اینکه در خریدوفروش محصولات چک و یا خرید امانی جایگاهی ندارد ریسک بازگشت سرمایه بسیار کمتر است. قیمت محصولات مینیون بنا به کیفیتی که سعی در حفظ آن داشته و دارند، کمی گرانتر از حد معمول است؛ اما در نوع خود بسیار منحصربهفرد بوده و همچنان مشتریان قدیمی را از آن سوی شهر جذب میکند. 5. میزان آرد در این شیرینی مشخص نیست و چون میزان جذب آب آرد های مختلف با هم تفاوت داره مقدار آرد مصرفی با توجه به نوع هر آردی متفاوته آرد رو باید کم کم اضافه کنید و اول با لیسک یا قاشق کاملا مخلوط کنید تا به حدی برسه که دیگه نشه با قاشق مخلوط کرد. 1. برای تهیه خمیر این شیرینی تخم مرغ و شکر و وانیل رو داخل ظرفی بریزین. شیرینی فروشی مناسب من هست یا نه؟ یا در منطقهای سلیقه مردم این است که در همان مکان قنادی برایشان شیرینی سرو شود پس باید قنادی خود را تبدیل به کافهقنادی کنید.

یک قنادی متوسط باید از فروش محصولاتش شامل انواع شیرینیها، کیکها، شکلات و بستنی و آجیل، روزانه بین 50 تا 100 کیلو فروش داشته باشد. مسلماً اگر یک قنادی خودش تولیدکننده اول باشد، فروش بیشتری خواهد داشت. اگر یک قنادی از این میزان، فروش کمتری داشته باشد صرفه اقتصادی ندارد. بهطور مثال یک قنادی در ماههای محرم و صفر کمترین میزان فروش را دارد بهگونهای که ده روز اول محرم تقریباً تمام قنادیها تعطیلاند. بهصورت معمول بیش از 40 درصد فروش روزانه یک قنادی سود خالصی است که به دست میآید. بهصورت معمول یک قنادی متوسط حدود ده نفر را مشغول به کار میکند. زمانی که اوستا کارم نیاید خودم مشغول بکار می شوم .چون خودم مدتی در کارگاه های قنادی کارگری کردم .همه جای کار را بلدم وتسلط کامل دارم وسعی می کنم ۸۰ درصد کار را خودم انجام دهم . یکی از آشنایان ما قبلا در اهواز کار می کرد و وقتی دید به دنبال کار می گردم پیشنهاد اهواز را داد واینطور شد که بطور اتفاقی برای کار به اهواز آمدم .وطی ۵سال گذشته در قنادی های مختلف اهواز کارگری کردم و پس از کسب تجربه تصمیم گرفتم خودم بطور مستقل کارکنم وهمین جا هم تشکیل زندگی دادم .

این کسبوکار از فصلها و مناسبتهای مختلف در سال تأثیر میپذیرد. قنادی یزدی ها با بیش از 20 سال سابقه و با استفاده از بهترین مواد اولیه و بهره گیری از تکنولوژی های پیشرفته محصولات باکیفیت با طعمی لذیذ را تولید می کند. به هرحال، شیرینیهایی که در کارگاه بیرون تولید میشود، نظارت آنچنانی روی آنها نیست. اگر اصلاً تجربهای در حوزه قنادی ندارید، حتماً باید حداقل چند سال در یک کارگاه شیرینیپزی کارکنید و تجربه کسب کنید. در سال 1383 با راه اندازی کارگاه اختصاصی اقدام به تولید محصولات خود نمود. اما فقط اکلر در آن تولید و تهیه نمیشود. برخی از مواد غذایی وقتی باهم ترکیب میشوند، باعث واکنش شیمیایی میشوند و مواد شیمیایی تولید میکنند. همچنین باید درک درستی از طبع مواد غذایی و مواد مغذی موجود در خوراکیها داشته باشید. به همین خاطر باید این اصول را بشناسید. برای اینکه بتوانید قناد خوبی شوید باید درک درستی از اصول و قوانین موجود در دسرها و شیرینیها داشته باشید. دانستن اصول طراحی و تزئینات نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.