بهترین قنادی های تهران برای عاشقان کیک و شیرینی

هانس، قنادی قدیمی، پرطرفدار و عرضه کننده شیرینیهای خوشمزه در تهران است که از سال ۱۳۴۲ در محله کریمخان فعالیت میکند. قنادی، شیرینی فروشی و شیرینی سرا اسمهایی هستند که همه آنها یک معنا میدهند و به یک مکان اشاره میکنند؛ اما معمولاً کاسبان برای معرفی کسبوکار خود از کلمه قنادی استفاده میکنند. همچنین شما میتوانید زمان و ساعت مدنظر خود را در وبسایت ما تعیین نمایید تا کیک سفارشی شما در همان زمان، به مکان مورد نظر شما ارسال شود. ملکان با بیان اینکه این قنادی علاوه بر چند شعبه در تهران، یک شعبه هم در کاظمین عراق دارد، می گوید: « ما در اینجا حدود 70 نیروی مستقیم و به طور تقریبی 20 نیروی غیر مستقیم داریم، آشپزخانه از 8:30 صبح تا 17 فعال است البته در مواقعی که سفارش ها زیاد باشد یا ایام عید تا 9 شب هم کار می کنیم. این قنادی واقع در خیابان شمیران، محله اوین می باشد که یکی از پرطرفدارترین باقلواها را دارد. در ظرفی دیگر، زرده و نصف شکر را به همراه وانیل، در ظرفی بریزید و تا زمانی که کرم رنگ و کشدار شود، هم بزنید. ورتا در کنار قنادیاش چند میز کوچک برای سرو نوشیدنیهای گرم و سرد همراه با انواع کیک و شیرینی دارد که به دلیل قرار گرفتن در خیابان انقلاب و نزدیک بودن به دانشگاه ها، معمولا هر ۳۰ صندلیای که دارد، پر هستند و باید کمی منتظر بمانید.

اما بهتدریج به خاطر سلیقه، کیفیت و شهرتی که پیدا میکند به یکی از بهترینها در زمینه قنادی بدل میشود. شیرینی لطیفه یک از معروف ترین شیرینی های تر محسوب میشود که بسیار خوشمزه و پر طرفدار است. البته این شیرینی به علت استفاده زیاد از مغزهایی مانند گردو سنگین تر از بیقه شیرینی هاست؛ ابعاد آن هم از شیرینی های ریزی مانند نخود چی بزرگتر است. شما میتوانید علاوه بر مراجعه حضوری به فروشگاه ها و با مراجعه به وب سایت و اپلیکیشن به روز رسان، نسبت به خرید اینترنتی شیرینی تر اقدام کنید. به وب سایت و یا اپلیکیشن به روز رسان مراجعه کنید و با مشاهده لیست قیمت نون خامهای و سایر اطلاعات مربوط به آن، نسبت به ثبت سفارش اقدام کنید. شما میتوانید با مراجعه به وب سایت و یا اپلیکیشن به روز رسان و با بررسی اطلاعاتی مثل قیمت شیرینی لطیفه و سایر مشخصات محصول، نسبت به خرید شیرینی لطیفه در بالاترین کیفیت، اقدام کنید. اگر تهرانی باشید یا دستکم، کمی در پایتخت گشته باشید قطعا نام بیبی را شنیدهاید و این شیرینی فروشی قدیم و معروف برایتان نامآشناست. نام این مغازه کوچک و خوشمزه را به پیشنهاد یکی از پسران خود «مینیون» گذاشتند که اسمی فرانسوی و بهمعنای «بامزه» است و معمولا به کودکان شیرین زبان اطلاق میشود.شکلاتهای دستساز مینیون؛ منبع عکس: ایرنا؛ عکاس: داوود قهردارشیرینیها و شکلاتهای خاص و متنوع مینیون بهتدریج در سراسر تهران به شهرت رسید و دهان ایرانیان را با ذائقه اروپایی پیوند داد.

6. مرحله داغ زدن گز ممکن است حدود ۲ ساعت طول بکشه به این صورت که مواد از قاشق نریزد. به اندازه دلخواه و با فاصله معین (حدود ۳ سانتیمتر) از مایه به صورت دایرهای بریزید و روی آن ها پودر قند بپاشید. خمیر بیسکوییت را در کف قالب قرار دهید و فشار دهید تا خمیر کاملا به آن بچسبد. زمانی که آب کمی جوشید، تمام آرد را اضافه کنید و با سرعت بالا هم بزنید تا خمیر آن شکلی مثل حلوا پیدا کند و در ظرف جمع شود. بهتر است قبل از مصرف، آرد را چند بار الک کنید. 3. وقتی عطر آرد بلند شد و خامی اون گرفته شد، آرد نخود چی الک شده رو به اون اضافه و مخلوط میکنیم. سوهان کنجدی نیاز به مواد زیادی ندارد و بدون آرد و تخم مرغ است. 4. آرد قنادی الکشده را کم کم به مواد خمیر اضافه میکنیم و به طور مداوم با همزن مخلوط میکنیم. پودر قند الک شده و روغن صاف رو با لیسک یا قاشق مخلوط میکنیم تا به خورد هم برن. میزان زدن مواد با همزن رو حتما رعایت کنین چون در پوک و ترد شدن شیرینی تاثیر داره!

لایه بالاتر اغلب نرم و ضخیم است و از موادی مثل پنیر تازه، تخم مرغ و شکر تشکیل میشود و لایه پایین را معمولا بیسکویت و یا کیک های ترد تشکیل میدهند. نان خامه ای یک نان سبک و تو خالی است که داخل آن با خامهای هوس انگیز و شیرین پر میشود. قنادی که به واسطه سالها حضور و تجربه در این خیابان معروف تهران دیگر به بخشی از هویت آن بدل شده است. شخصی که قصد دارد مکان قنادی را اجاره کند و خودش هم تولیدکننده باشد، حداقل باید برای اجاره مکان و وسایل موردنیاز در کارگاه و فروشگاه هزینه کند. اگر تجربه سر زدن به این مکان را در گذشتهها داشته باشید حتما میدانید که طعم رولت این فروشگاه بسیار خوب و خاطرهانگیز است. رولت ها در طعم ها و شکل های مختلف پخته میشوند. در حین پخت در فر را باز نکنید و در پایان کار اجازه دهید نان ها کمی خنک شوند. پس از پخته شدن چیز کیک برای چند ساعت آن را در یخچال قرار دهید تا به خوبی خنک شود. بعد از چند ثانیه، ظرف را از روی حرارت بردارید و برای یک الی دو دقیقه به آن زمان بدهید تا خنک شود.