تحقیق درباره شغل قنادی (شيرينیفروشی) – دانشچی

قنادی لوکسی که قیمتهایش با سایر شیرینی فروشیهای این شهر تفاوت فاحشی داشته است؛ اما طعم و مزه برخی از تولیدات آن، خصوصا کیک و دسر و شیرینیهای فرانسویاش، خاص و تکرار نشدنی است. میداد. در سالهای اخیر «روبن ترپوگوسیان» آخرین بازمانده نسل اول مینیون بههمراه همسرش، مغازه را با همان شکل و شمایل قدیمی و با همان قهوههای تازه خوش عطر و شکلاتهای دستساز خوش طعم پدر و مادرش اداره میکرد؛ اما در ۱۵ اردیبهشت ماه سال جاری، متاسفانه خبر از درگذشت روبن یا همان موسیوی مهربان و معروف مینیون دادند.مرحوم روبن ترپوگوسیان و همسرش؛ منبع: برترینها- عکاس: داوود قهردارشیرینی فروشی نوستالژیک مینیون، برای بسیاری یادگار تهران قدیم و خاطرات فراموش شده آن است؛ یک قنادی کوچک که بوی قهوه تازهاش تمام کوچه را پر کرده و یخچال مخصوص شکلاتهای دستساز و ویژهاش که با مواد طبیعی و کاملا متفاوت با شکلاتهای کارخانهای تولید میشود، شکلات دوستان را به وسوسه میاندازد. از قدیم الایام، جشن و ضیافت خانواده های ایرانی با طعم شیرینی و حلاوت محصولات قنادی قرین بوده است .شیرینی هم کام و دهان را خوش می سازد و هم زندگی زیبا و وقت خوش را نوید می دهد.

بعد از تهيه مواد اوليه، بايد مقداري روغن مايع در ماهي تاوه ريخته و قالب مخصوص را در روغن قرار داده تا كاملاً داغ شود سپس قالب را در مواد قرار داده و سريع به داخل روغن فرو كرده تا مواد از قالب جدا شود بعد از طلايي شدن مواد، آن را از روغن جدا نموده و در ظرفي جدا گذاشته و پودر قند به روي آن پاشيده شود. 4. ۴- با دور کند همزن در حد مخلوط شدن هم بزنید و بعد پودر هل رو به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط بشه. در ماه رمضان عطر گلاب و زعفران خالص صف طرفداران زولبیا و بامیه را در جلوی قنادی طویل تر می کند تا جایی که گاهی ساعت کاری این شیرینی فروشی را به 12 شب می کشاند. 4. روی حرارت ملایم قرار میدیم تا آرد نخودچی هم تفت بخوره و خامی اون گرفته بشه و عطر خوب آرد نخودچی بو داده بلند بشه. این کار با حرارت پایین، حدود ۴۰ دقیقه طول میکشه اگه شما خواستید کمی حرارتون رو بالا ببرین، باید مدام آرد رو هم بزنین و مواظب باشین که تغییر رنگ نده.

کره هم دما با محیط و پودر قند رو ۵ دقیقه با همزن میزنیم تا سبک و کرم رنگ بشه. 1. کره و پودر قند الک شده رو با همزن میزنیم تا کرم رنگ و کشدار بشه؛ بعد تخم مرغ رو اضافه میکنیم. 3. بعد از ۱۰ دقیقه درب ظرف را برداشته و ۱ عدد تخم مرغ کامل و ۱ عدد سفیده ، ۱/۴ پیمانه شکر، وانیل، روغن، نمک و زعفران (برای خوشرنگ شدن شیرینی) را به مواد اضافه کرده و خوب هم میزنیم. 4. با لیسک یا قاشق کاملا مخلوط کنید تا کاملا یکدست بشه و در نهایت شروع به اضافه کردن آرد الک شده کنید و یک پنس نمک رو هم به همراه آرد به مواد اضافه کنید. یک پنس نمک رو اضافه میکنیم و بعد کره به دمای محیط رسیده رو اضافه و مخلوط میکنیم. آرد رو سه بار الک کنید و همراه نمک به مواد اضافه کنید. برای تهیه قرابیه دو روش وجود دارد که روش اول بسیار ساده است و برای افرادی که مهارت خاصی در شیرینی پختن ندارند استفاده میشود و روش دوم، روش اصیل تبریزی به همراه فوت و فنهای خاصی است. 2. در این بخش شکر، وانیل و آرد برنج را به ترکیبی که در مرحله اول آماده کرده بودیم، اضافه کرده و سپس با هم مخلوط میکنیم.

1. اول سیبها رو پوست بگیرید و رنده درشت کنید. برای دیدن دستورات آشپزی دیگر اینجا کلیک کنید. اما در صورتی که میخواهید برای تنوع یک شیرینی متفاوت درست کنید، انتخاب بسیار خوشمزهای است. این کلوچه را با طعمهای دیگری مانند نارگیل و خرما نیز میتوان درست کرد. 4. شکلات آب شده و پودر نارگیل رو هم اضافه کنید. 1. ۱- ابتدا تخم مرغ و پودر شکر الک شده و وانیل رو داخل ظرفی مخلوط کنید و حدود پنج دقیقه با دور تند همزن بزنید تا کاملا کرم رنگ و پفکی بشه. جهت تهيه آن، ابتدا بايد نشاسته و شير را مخلوط كرده و آن قدر با همزن برقي هم زده شود تا به صورت مايه يكدست در بيايد؛ سپس آرد سفيد كم كم اضافه شده و مخلوط گردد و وانيل نيز به آن افزوده شود. 5. آرد برنج و آرد نخود چی رو اضافه میکنیم؛ کمی با همزن خاموش مخلوط کنین تا مواد به خورد هم برن و موقع روشن کردن همزن، آرد ها در هوا پخش نشن. نرخ نامه قنادی ها مربوط به سه سال گذشته بود که تخم مرغ ۳۵ هزار تومان بود ولی اکنون قیمت به ۸۰هزار تومان رسیده وشکر وبقیه مواد اولیه شیرینی پزی هم گران شده است ولی نرخ نامه ای درحال تهیه است که قرار شده به زودی به ما اعلام شود .