ثبت برند قنادی و نان : کامل ترین آموزش مراحل و نکات مهم

علاوه بر آن تزئیناتی که بر روی کیک ها و شیرینی های این قنادی انجام می شود بسیار زیبا می باشد. حسین ملکان، مدیر تولید شیرینی فروشی به استقبالم می آید تا با هم سری به سالن تهیه شیرینی های خشک بزنیم، از پله ها پایین می روم و وارد محوطه ای می شوم که حدود 10 نفر در آنجا مشغول تهیه شیرینی هستند، پیرمردی گوشه سالن در حال تهیه باقلواست، گوش هایش کمی سنگین است و صدای دستگاه های شیرینی پزی هم مزید بر علت شده تا بلندتر صحبت کنم. 3. تخم مرغها را یکی یکی به ترکیب اصلی که آماده کرده بودیم، اضافه کرده و با کمک قاشق آن را هم میزنیم تا مخلوط کاملا یکدستی به وجود آید. 1. زرده تخم مرغ و وانیل رو مخلوط میکنیم و حدود یک دقیقه با همزن میزنیم بعد پودر قند الک شده رو در سه مرحله به زردهها اضافه میکنیم.

3. بعد از اضافه کردن هل حدود دو دقیقه مواد رو هم میزنیم. 3. و موقع هم زدن به اطراف نپاشه و بعد با همزن بزنید تا کاملا یکدست و سفید رنگ و پوک بشه. این شیرینی را میتوان در سه رنگ، سفید ، کاکائویی و زعفرانی تهیه کرد. 2. روغن و پودر قند الکشده و هل سبز را با همزن میزنمی تا کاملا پوک، سفید رنگ و سبک بشود. روغن و پودر قند الک شده رو مخلوط کنید و به مدت پنج دقیقه با همزن بزنین تا کاملا کرم رنگ بشه و پودر قند داخل روغن حل بشه. 1. ۱- ابتدا تخم مرغ و پودر شکر الک شده و وانیل رو داخل ظرفی مخلوط کنید و حدود پنج دقیقه با دور تند همزن بزنید تا کاملا کرم رنگ و پفکی بشه. 3. ۳- کاملا مخلوط کنید و کمی صبر کنید تا پف کنه و حباب هایی روش ظاهر بشه بعد اون رو به مخلوط تخم مرغ اضافه کنید. 5. از اینجا به بعد آرد رو قاشق قاشق اضافه میکنیم؛ تا جایی که خمیر لطیفی به دست بیاد که نه شل باشه و به دست بچسبه و نه خیلی سفت باشه و موقع شکل دادن ترک بخوره بسته به نوع آردتون ممکنه همه آرد مصرف بشه یا اضافه بمونه.

5. میزان آرد در این شیرینی مشخص نیست و چون میزان جذب آب آرد های مختلف با هم تفاوت داره مقدار آرد مصرفی با توجه به نوع هر آردی متفاوته آرد رو باید کم کم اضافه کنید و اول با لیسک یا قاشق کاملا مخلوط کنید تا به حدی برسه که دیگه نشه با قاشق مخلوط کرد. پودر قند الک شده و روغن صاف رو با لیسک یا قاشق مخلوط میکنیم تا به خورد هم برن. 4. مخلوط رو داخل قابلمه یا تابه ای بریزید و روی حرارت کم قرار بدین؛ به مدت حدود سه دقیقه و مرتب هم بزنید تا سفیده نبنده. مواد لازم برای تهیه شیرینی نخودچی رو در جدول زیر میبینید. آموزش قدم به قدم تهیه شیرینی نخودچی رو با کلیک روی لینک مربوطه ببینید. 1. قبل از شروع کار، فر رو با بالاترین دما روشن کنین تا کاملا گرم بشه. 6. بر روی شیرنیها یک عدد بادام قرار داده و سپس این شیرینیها در فر با درجه ۱۷۰ سانتی گراد و حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قرار میدهیم.

می توان از ظاهر یک شیرینی فهمید که کیفیت خوبی دارد ؟ درسته اسم این شیرینی بادومیه ولی میتونید با هرچیزی که دوست دارید تزیینش کنید؛ اگر دقت کنید، این شیرینی یک رنگ و لعاب خاص داره که باعث زیباتر شدن و مجلسیتر شدنش میشه! یکی از مزیتهای درست کردن شیرینی مربایی توی خونه اینه که میتونید مزه شیرینیشو به دلخواه خودتون تغییر بدین. اینکار را تا زمانی که خمیر چسبناکی به دست بیاید ادامه میدهیم. از معماری زیبا و گنبد لاجوردی کلیسای سرکیس مقدس تا مغازههای صنایع دستی که اجناسشان با هدف روایت تاریخ و هنر مردمان این سرزمین، به سوغات میروند. شرایط مالی لئون و آنیک؛ اما پس از مدتی آنها را به شراکت با زوج دیگری سوق داده و از آن پس، مردها در کارگاه زیرزمینی مغازه قنادی میکردند و همسرانشان در طبقه بالا، با قهوه دستساز به استقبال مشتریان میرفتند.عکاس: ناشناستا قبل از اتمام ساخت کلیسای سرکیس مقدس که امروزه به نمادی در خیابان ویلا تبدیل شده و کمتر از دو سال پس از افتتاح کافه قنادی، شیرینیهای ترد و تازه و اصیل لرد در ازدحام و صف طولانی مشتریان تمام میشد. علی بهرمند گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا و تعطیلی واحدهای صنفی دولت وعده پرداخت تسهیلات را داد؛ اما تاکنون این وعده محقق نشده و همین روند، تعدیل نیرو در واحدهای صنفی را تشدید کرده است.