ثبت برند قنادی و نان : کامل ترین آموزش مراحل و نکات مهم

نان و شیرینی ماری هم در غرب تهران در محله پونک یکی از بهترین قنادی ها است، این قنادی با ارائه انواع نان، شیرینی های خشک، کیک های تولد، دسرهای فرانسوی، باقلوا و … روی به رویم مردی میانسال در حال وزن کشی جعبه های شیرینی است، یخچال شیرینی های خشک تقریباً خالی شده، خانمی به دنبال نان خامه ای و شیرینی آلمانی ویترین ها را برانداز می کند. شیرینی سیب و دارچین که با نام قرابیه هم شناخته میشود، معمولا در ابعاد بزرگ تا متوسط درست میشود و برای دورهمی های خانوادگی با تعداد کم توصیه میشود. در ضمن فراموش نکنید که کیک های بی بی هر روز به تعداد محدود پخته می شه و زود تموم می شه پس حتما برای خریدنش برنامه ریزی کنید. آیا برند قنادی باید حتما ثبت شود؟ باید در مورد تمام مسائل از قبیل نیاز جامعه، سرمایه اولیه، محیط کار و بسیاری مسائل دیگر فکر کنید بعد تصمیم بگیرید. یعنی اگر بعد از ساعت شش برسید با در بسته مواجه خواهید شد. پروانه و جواز کار این واحدها بعد از صدور گواهی حُسن سابقه کار از سازمانهایی چون اماکن، گواهی پزشکی و سلامت از اداره بهداشت و داشتن مکان و کارگاه قنادی مجهز که گنجایش تولید انواع شیرینی را داشته باشد از اتحادیه قنادان صادر میشود.

این مجموعه سال ۱۳۴۲ راه افتاده و بیشتر از ۵۰ سال سابقه دارد و ساعت کارش محدود است. رنگینک از نام اصیل یک دسر شیرازی برگرفته شده و پایه نام محصولات اصلی این مجموعه است. این قنادی اخیرا کافه نان را نیز به مجموعه خود افزوده و علاوه بر شیرینی، انواع نان را نیز خود مستقیما به مشتری عرضه میکند. اوریانت در سالهای اول فقط نان میپخت و بعدها با پخت بیسکوئیت به شهرت رسید. برای پخت این شیرینی ابتدا فر را در دمای ۱۷۶ درجه سانتیگراد روشن کرده و روی سینی فر، کاغذ روغنی پهن کنید. 6. بر روی شیرنیها یک عدد بادام قرار داده و سپس این شیرینیها در فر با درجه ۱۷۰ سانتی گراد و حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قرار میدهیم. بادام ها رو روی سینی پهن کنید و اجازه بدین یک شب بمونه تا کاملا خشک و شکننده بشه و رطوبتی داخلش نمونه. با نوک انگشت ها مواد رو مخلوط کنید تا مواد کم کم حالت خرده نان پیدا کنه. پوپک بالاتر از سینما گلریز است و غیر از شیرینی و کیکهای خوبش در زمینه نان های مخصوص صبحانه هم فعالیت دارد. شیرینی پروک(پای زردآلو) و کیک کولیچ( کیک مخصوص عید پاک ارامنه)، گاتا و نان خامهای و بیسکوئیت کافه قنادی اوریانت در خوشمزگی بسیار مشهور است و نباید از خیرش گذشت.

شیرینی گل رز یک شیرینی ترکیهای خوشمزه است که مانند باقلوا شربت دارد و برای پذیرایی در عید مناسب است. هم شیرینی ترهایش خوشمزه است و هم شیرینی خشک باکیفیتی دست مشتری میدهد. در واقع محتوای شما باید شامل تمامی خدماتی باشد که قنادی شما ارائه میدهد. برای راه اندازی شیرینی فروشی چه مواردی را باید در نظر بگیرم؟ اگر به خیابان سعدی تهران رفتید، کافه قنادی مینیون را در نظر داشته باشید که یکی از معروف ترین شیرینی فروشی های قدیمی شهر است. شیرینی فروشی بی بی در یوسف آباد در ابتدا فقط شیرینی خشکهای معروفی داشت، اما این روزها به یکی از معروف ترین قنادی های تهران تبدیل شده و به خصوص کیک تولدهایش طرفدار زیاد دارد و کیک شکلاتیاش در همه تهران معروف است. پس از انجام تمامی مراحل مذکور، نوبت به چاپ کیک تصویری و ثبت لحظات شاد شما میرسد. این قنادی در سال 1307 توسط حاج اکبر ماها تأسیس و در سال 1317 به صورت رسمی و به عنوان یک شیرینی فروشی معروف شناخته شد، پس از فوت حاج اکبر این قنادی به پسران او یعنی حاج غلامرضا، حاج علی و حاج حسین رسید که در حال حاضر فقط حاج حسین در قید حیات است.

حسین ملکان، مدیر تولید شیرینی فروشی به استقبالم می آید تا با هم سری به سالن تهیه شیرینی های خشک بزنیم، از پله ها پایین می روم و وارد محوطه ای می شوم که حدود 10 نفر در آنجا مشغول تهیه شیرینی هستند، پیرمردی گوشه سالن در حال تهیه باقلواست، گوش هایش کمی سنگین است و صدای دستگاه های شیرینی پزی هم مزید بر علت شده تا بلندتر صحبت کنم. علاوه بر این ها این کافی شاپ پاتوق بسیاری از دانشجویان است و به خصوص در روز های سرد زمستان نوشیدنی های گرم آن نظیر قهوه و شیرکاکائوی داغ طرفداران بسیار زیادی دارد. این قنادی هنوز هم با کیفیت خوبی شیرینی دانمارکی را عرضه میکند و اگر صبح حدود ساعت ده آنجا باشید، میتوانید آن را داغ داغ بخرید. کافی است عصرها ساعت ۴ سری به این شیرینی فروشی بزنید تا صفی که برای خرید شیرینی شکری و داغ تازه از تنور درآمده را ببینید.