دانشکده پزشکی سیرجان – دانشگاه علوم پزشکی سیرجان

بازار کار رشته پزشکی از منزل شخصی شروع و تا بيمارستان ها، درمانگاه ها، اورژانس ها و کليه مراکز درمانی در بخش های دولتی و خصوصی، ورزشگاه ها و غيره گسترش می يابد و در صورت بضاعت و توانائی مالی امکان تأسيس مطب را نيز می توان يکي از بخش هايی دانست که پزشک اشتغال خود را فراهم می کند. تبصره ۱: آن دسته از داوطلبان فارغ التحصیل که خدمت نظام وظیفه خود را شروع نکرده اند در صورتی می توانند در آزمون شرکت کنند که تاریخ اعزام آنها حداکثر تا اول خرداد ماه ۱۴۰۱ باشد. مدارک تاریخ اعزام باید در زمان ثبت نام اسکن و ارسال شود (در غیر اینصورت ثبت نام ابطال خواهد شد و کارت ورود به جلسه آزمون برای افراد صادر نخواهد شد). وی با بیان اینکه، برخی در رسانه ها اعتراضاتی به ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به بحث سرانه پزشکی در کشور داشته اند، گفت:این افراد بدانند که ما با بررسی های دقیق علمی و میدانی به این مسئله ورود کرده ایم.

بعد از ورود به صفحه تکمیل اطلاعات و کامل کردن آن، گزینه “صفحه اصلی” در بالای منو را انتخاب کنید. در دوره کارآموزی، دانشجویان باید روش برخورد با بیمار، تهیه شرح حال بیمار و نحوه تشخیص و درمان را فرا بگیرند تا در دوره بعدی – کارورزی- که خود تصمیم گیرنده خواهند بود، بتوانند به کمک بیماران بشتابند و تصمیمات لازم را اتخاذ نمایند. این بسته های آموزشی با هدف ارتقاء و توانمندسازی اساتید محترم دانشگاه های علوم پزشکی و مدیران که در سطوح نظام سلامت مشغول به خدمت هستند تهیه شده است. وی خاطرنشان کرد: ما ضمن اینکه نگران همه هموطنان عزیزمان در اوکراین هستیم و آرزوی سلامتی برای آنها داریم، ولی واقعیت این است که ما نمیتوانیم آنها را در داخل دانشگاههای کشور در رشتههای پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی پذیرش کنیم، چرا که اغلب این دانشجویان در این سه رشته پزشکی تحصیل میکنند و ما ظرفیتی برای تحصیل آنها در کشور نداریم.

در بسیاری از موارد انجام مشاوره پزشکی بدون نیاز به مراجعه حضوری بیماران به مطب و کلینیک ها و با مشاوره آنلاین امکان پذیر می باشد . بسیاری از منابع بقراط را پدر پزشکی میدانند، او پایههای رویکرد منطقی به پزشکی را ایجاد کرد. او اولین کسی بود که بیماریها را به حاد و مزمن، اندمیک و اپیدمیک تقسیمبندی کرد. در این دوره، دانشجویان اطلاعات تکمیلی در مورد شکلگیری جنین از ابتدا دوران شکلگیری تا زمانی که هرکدام از اجزا بدن او به طور کامل شکل میگیرند، هر قسمت دستگاه گوارش، قلب، ریه، عصب و .. چه زمانی تکامل مییابند، دریافت خواهند کرد. جراح زنان و زایمان: تشخیص، درمان و جراحیهای زنان در دوران باروری و انجام سزارین و زایمان طبیعی و نیز نازایی به این گروه پزشکان ارتباط دارد. در این دوره دانشجویان باید حدود 15 الی 20 شب در ماه در بیمارستان محل تحصیل خود فعالیت کنند. بیماران می دانند که برای سلامتی و تندرستی باید به پزشک برای درمان اعتماد کنند و در نتیجه این اعتماد تصمیم گیری در مورد سلامتشان را به پزشک میسپارند. بر اساس نهمین جلسه شورای راهبری ISC مورخ ۱۹ بهمنماه ۱۳۹۲، مجله علمی ـ پژوهشی حقوق پزشکی دارای ضریب تأثیر (IF) میباشد و در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نمایه میشود.

به گزارش ایرنا، دکتر علی رضا مرندی امروز پنجشنبه در نهمین همایش قرآن، عترت و سلامت ویژه جامعه پزشکی که در محل آمفی تئاتر ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران در حال برگزاری است، گفت: خدا را به خاطر نعمت بزرگ انقلاب شاکریم که البته قدر آن را نمیدانیم و قدر ناشناس هستیم. تبصره: داوطلبان ذکور دارای گواهی اتمام خدمات قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان و یا معافیت از آن می توانند با رعایت قوانین نظام وظیفه در آزمون این دوره شرکت کنند. تبصره: مشمولین کمیسیون موضوع مواد ۲ و ۳ آئین نامه اجرایی قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان مورخ ۲۰ اسفند ۱۳۸۶ در خصوص تسهیلات اعطایی به استعدادهای درخشان. بند ۱: کلیه مشولین آئین نامه تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز استعداد درخشان به مقاطع بالاتر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجاز هستند، فقط در یک نوبت و حداکثر تا ۲ سال پس از فراغت از تحصیل با رعایت مفاد مندرج در آئین نامه مذکور شرکت کنند. علاقمندان، پژوهشگران و صاحبنظران محترم میتوانند با رعایت کامل اصول و موارد مندرج در راهنمای نویسندگان، مقالات خود را به سامانه الکترونیکی مجله ارسال نمایند تا پس از بررسی، در صورت تأیید در نوبت چاپ قرار گیرد.