رشته پزشکی خوبه؟

آزمایش ­های مختلفی وجود دارد که می­ تواند در خلال معاینه پزشکی اجرا شود. این آزمایش با عنوان بررسی وضعیت تندرستی نیز شناخته می­ شود. معاینه پزشکی یک آزمایش متداول است که پزشک مراقبت اولیه (PCP) برای بررسی سلامت کلی شما انجام دهد. مهارتهای کسب شده به دانشگاه محل تحصیل و حیطهی کاری بستگی دارد اما به طور معمول فارغالتحصیلان این رشته در تشخیص اولیه بیماریها، درمان و جراحی اولیه مهارت کسب میکنند. درآمد این رشته به عوامل مختلفی مانند نحوه برخورد با بیمار، تجربه و محل طبابت بستگی دارد. بازارکار این رشته بستگی به شهر محل زندگی و حوزه کاری دارد. بند ۱: کلیه مشولین آئین نامه تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز استعداد درخشان به مقاطع بالاتر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجاز هستند، فقط در یک نوبت و حداکثر تا ۲ سال پس از فراغت از تحصیل با رعایت مفاد مندرج در آئین نامه مذکور شرکت کنند. ولی متاسفانه بازار کار و درآمد پزشکان عمومی نسبت به چند سال گذشته کمتر شده است. تخصص چشم پزشکی: این پزشکان به تشخیص و درمان انواع بیماریها و مشکلات چشمی میپردازند. با ثبت نانم در قسمت خبرنامه سایت بخون، در هر کجا و هر زمانی که قرار دارید، میتوانید از آخرین مطالب منتشر شده ما به صورت داغ داغ، مطلع شوید.

در سایر بخش ها که بخش های فرعی محسوب می شوند نیز بیماری های شایع در آنها آموزش داده می شود. بعد از اتمام دوره 7 ساله پزشکی هنگام فارغالتحصیلی شما سوگندی را به نام سوگندنامه پزشکی یاد خواهید کرد که در این سوگندنامه شما خودتان را موظف به خدمت به مردم و حفظ جان آنها میدانید! وی خاطرنشان کرد: ما ضمن اینکه نگران همه هموطنان عزیزمان در اوکراین هستیم و آرزوی سلامتی برای آنها داریم، ولی واقعیت این است که ما نمیتوانیم آنها را در داخل دانشگاههای کشور در رشتههای پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی پذیرش کنیم، چرا که اغلب این دانشجویان در این سه رشته پزشکی تحصیل میکنند و ما ظرفیتی برای تحصیل آنها در کشور نداریم. دوره دکتری عمومی رشته پزشکی در ایران شامل چند مرحله است که در تمامی دانشگاههای علوم پزشکی کشور به یک شیوه اجرا میگرذد. تخصص مراقبتهای ویژه: این متخصصان به افرادی که بهشدت بیمار یا آسیبدیدهاند کمک میکنند و اغلب سرپرست واحد مراقبتهای ویژه بیمارستان یا آی. همچنین پس از گذراندن دوره کارآموزی نیز بایستی در امتحان جامع پیش کارورزی که به طور سراسری برگزار می شود شرکت کنند و در این آزمون نیز بایستی حداقل 50% نمره آزمون را کسب کنند تا اجازه ورود به مرحله بعد را داشته باشند.

وی گفت:بر همین اساس و برای خروج از بحران سرانه پزشک در کشور طی پنج سال آینده بایستی حداقل در رشته پزشکی در سال ۳ هزار نفر و در رشته دندانپزشکی نیز حداقل ۵۰۰ نفر به دانشجویان ورودی دانشگاه های کشور اضافه شود. قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با بیان اینکه، در حال حاضر به دلیل آمارهای متناقض میزان موجود و مطلوب پزشک در کشور بایستی ارزیابی شود، تاکید کرد: میزان مطلوب و نحوه جبران این میزان کمبود باید ارزیابی شود. حجت الاسلام و المسلمین عیسی زاده ادامه داد: بر کسی پوشیده نیست که نقش دانشگاه های علوم پزشکی در آموزش جوانان مستعد و تربیت متخصصین برای نظام سلامت یک جامعه، مقدمه ضروری توسعه پایدار کشور است. شما در (پاسخ با ما) با یک تیم حرفه ای و پر تلاش روبرو هستید که هدف آنها کمک به شما در جهت رسیدن به بهترین پاسخ در کمترین زمان و با حداقل هزینه میباشد. رسالت دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در جهت تربیت نیروی انسانی توانمند و متعهد و خلاق در حوزه های آموزش ، پژوهش و درمان مبتنی بر توسعه ارتقاء سلامت میباشد.

همچنین این معاینه فرصتی جهت صحبت کردن با پزشک درباره هرگونه درد یا نشانه ­ای که تجربه کرده ­اید، یا نگرانی­ های دیگری که ممکن است در مورد سلامت خود داشته باشید، برای شما فراهم می­ سازد. غربال­گری منظم امکان درمان این شرایط را پیش از آنکه تشدید شوند، برای پزشک شما فراهم می­ سازد. همچنین پزشک شما ممکن است معاینه پزشکی را پیش از انجام عمل جراحی یا قبل از آغاز درمان یک بیماری انجام دهد. برای قبولی در رشته پزشکی هیچ معدلی تعریف نشده است و در واقع تنها شرط تحصیل ورود به این رشته ، شرکت در کنکور تجربی و انجام انتخاب رشته است و داوطلبی که رتبه لازم را به دست آورد ، در این رشته پذیرفته خواهد شد. معاینه پزشکی به پزشک شما کمک می ­کند که وضعیت کلی سلامت شما را ارزیابی نماید. تخصص شنواییسنجی: این افراد در زمینه ارزیابی شنوایی، تعادل و اختلالات مربوط به آن تخصص دارند و تلاش میکنند سلامت شنوایی فرد را بهبود بخشند. بنابراین در جامعه کنونی نیاز به پزشکان توانمند احساس می شود. متوسط درآمد ماهیانه پزشکان عمومی از ۵ تا ۱۰ میلیون تومان گزارش شده است. رئیس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به مهاجرت پزشکان،ادامه داد: این مهاجرت ربطی به کرونا ندارد و نسبت به کل پزشکان عدد بالای نیست.