رصد امور سلامت در سطح کلان از مسئولیتهای مهم فرهنگستان علوم پزشکی است – ایرنا

مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد رشتههای گروه پزشکی سال ۱۴۰۱ تمدید شد و داوطلبان میتوانند در فروردین ماه ۱۴۰۱ نسبت به ثبت نام جدید و ویرایش مجدد اقدام کنند. افرادی که هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و از درگاه مربوطه یا بانک مربوطه کد پیگیری پرداخت موفقیت آمیز را دریافت کرده اند، ولی با خطای عدم پرداخت هزینه ثبت نام در سامانه ثبت نام مرکز سنجش آموزش پزشکی مواجه شده اند، درخواست خود را با درج کد پیگیری مطابق صفحه ٢ دفترچه راهنمای ثبت نام در قسمت پرداخت هزینه، ارسال کنند تا بررسی لازم صورت پذیرد. تاکید می شود پس از اتمام ثبت نام نهایی و قبل از اتمام مهلت ثبت نام و ویرایش، از فرم ثبت نام پرینت گرفته شده و کلیه اطلاعات بررسی شود. کبگانیان افزود:خوشبختانه با تشکیل کمیسیون فناوری که با حضور مسوولان مرتبط اولین بررسی این سند در شورای ستاد نقشه جامع علمی انجام شد و قرار شد مجددا با نکاتی که مطرح شد در دستور کار کمیسیون قرار گرفته و پس از نهایی سازی در این ستاد بعنوان یک سند ملی در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب و ابلاغ شود. قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور همچنین اظهارکرد: اگر بخواهیم در ۱۰ سال آینده جزو کشورهای پیشرفته باشیم که این به طور حتم یکی از اسناد و اهداف شورای عالی انقلاب فرهنگی است، این میزان باید به ۳۰۰ هزار نفر افزایش یابد.

شورای انقلاب فرهنگی مصوبه ای دارد در مورد اسلامی شدن دانشگاه ها که اکنون در حال خاک خوردن است. در این سال ها با افزایش تقاضا به تحصیل و فعالیت در رشته های پزشکی، پیراپزشکی نیز مورد توجه قرار گرفته و افراد زیادی داوطلب به تحصیل و کار رشته های پیراپزشکی شده اند. همانند رشته های پزشکی، پیراپزشکی نیز زیر شاخه های گوناگونی دارد که از بازار خوبی نیز برخوردار هستند. از جمله تخصصهای رشتهی پزشکی هستند. وی با بیان اینکه، در حال حاضر سطح سواد کشاورزی در کشور پاییم است، بیکاری فارغ التحصیلان این رشته و پایین بودن راندمان آبیاری که ۴۵ درصد است و اسراف آب از جمله آسیب ها و موانع حوزه کشاورزی عنوان کرد. این گروه از داوطلبان باید فرم شماره ١ مخصوص معدل را مندرج در انتهای دفترچه (فقط در بازه زمانی ۱۴ فروردین تا ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ به امضا معاونت آموزشی دانشگاه خود رسانده) با دانشگاه جهت انجام مراحل مربوطه حضوری یا غیر حضوری هماهنگی شود.

مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرد: با توجه به اتمام مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد و درخواست داوطلبان، فرصت مجدد جهت ثبت نام جدید یا تصحیح اطلاعات از تاریخ ۲۱ تا ۲۳ فروردین ماه ۱۴۰۱ در نظر گرفته شده است. به گزارش مفدا، در تمام مدت زمان ثبت نام، تصحیح و ویرایش اطلاعات ثبت شده (به جز کد ملی) امکانپذیر است. افرادی که کد پیگیری پرداخت موفقیت آمیز را دریافت کرده اند در زمان تمدید ثبت نام، برای شروع ثبت نام مطابق بند ٣-٢ صفحه ٢٨ دفترچه راهنمای ثبت نام با وارد کردن کد ملی بقیه مراحل را انجام دهند. افرادی که هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و از بانک مربوطه کد پیگیری پرداخت موفقیت آمیز را دریافت کرده اند، ولی به دلیل اتمام مهلت ثبت نام و یا دلایل دیگر، نتوانسته اند ثبت نام کنند. داوطلبان دقت کنند کد پیگیری پرداخت هزینه با کد رهگیری ثبت نام نهایی متفاوت است. داوطلب دانشجوی سال آخر باید طبق مفاد صفحه ٣١ دفترچه راهنمای ثبت نام عمل کند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، آیت الله «لطف الله دژکام»، امروز (پنج شنبه 12 اسفند) در دیدار با رئیس سازمان نظام پزشکی کل کشور گفت: برای پایلوت بودن فارس برای طرح پزشک خانواده باشد باید طبق اصول، مسیر را ادامه دهد و تلاش های «محمدهادی ایمانیه»، استاندار کنونی فارس موجب باقی ماندن این طرح شده است.

به گزارش خبرگزاری دانا به نقل از ایسنا، فرصت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال ۱۴۰۱ از ۳۰ بهمن آغاز شده بود و ساعت ۲۴ روز ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ به پایان رسید. این افراد طی فروردین ماه با ورود این کد پیگیری می توانند ثبت نام را انجام دهند. شما با داشتن اطلاعات کامل در مورد مراحل تحصیل می توانید به اهداف خود برسید. افرادی که نیاز به تصحیح و ویرایش اطلاعات و مدارک خود یا ارسال مدارک جدید دارند. موفق به ثبت نام نشده اند یا ثبت نام جدید می خواهند انجام دهند و یا فقط یک رشته امتحانی ثبت نام کرده اند و در رشته امتحانی دوم نیز می خواهند ثبت نام کنند. با پیشرفت و توسعه روزافزون علم و فناوری و شناخت و کشف علوم جدید و توسعه برخی زیرساخت ها، امکان دارد شاخه های جدیدی به لیست رشته های پزشکی افزوده و یا حتی برخی حذف شوند.