صفر تا صد راهاندازی یک قنادی

باشد. اگر یک قنادی با کمتر از این حجم فروش فعالیت کند نمیتوان صرفه اقتصادی آن را تضمین کرد. لازم به ذکر است که افراد معمولاً برای کسب مهارتهای بیشتر میتوانند با ورود به آموزشگاههای خصوصی در دورههای کیک پزی و شیرینیپزی شرکت نمایند؛ البته پس از فارغالتحصیلی و شرکت در دورههای آموزشی افراد باید یک دوره کارآموزی نزد یک قناد حرفهای بگذرانند و از وی توصیهنامه دریافت کنند. در درجه اول پیشنیاز ورود به این حرفه علاقه و استعداد است؛ همچنین حرفه قنادی به دلیل نیاز به دقت بالا در طراحی و دکوراسیون یک هنر تمامعیار نیز محسوب میشود؛ زیرا در نگاه اول این ظاهر کیک و شیرینیهاست که طرفدار دارد؛ اگرچه طعم و استفاده از مواد اولیه باکیفیت تأثیر بالایی برای اثبات توانایی قناد حرفهای دارا میباشد. پیشنیاز اساسی مهاجرت کاری آشپز دارا بودن مدرک بینالمللی و مورد تائید کشور مقصد میباشد. همانطور که پیشتر اشاره شد شرط اصلی مهاجرت کاری قناد دریافت جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از کارفرمای خارجی است؛ این جاب آفر که بر مبنای مدرک بینالمللی اخذشده از سوی مراکز معتبر ارائه میشود بایستی تماموقت باشد.

مجموع این اتفاقات بر میزان سوددهی و فعالیت یک قنادی تاثیر مستقیم دارد. همچنین در برخی از ماههای سال مانند اسفند و فروردین به دلیل تقاضای بالا برای شیرینی شب عید قنادیها با بیشترین ظرفیت خود فعالیت میکنند. این دو که در کافه قنادی فردوسی در خیابان استانبول تهران مشغول به کار بودند، به یکدیگر دل بسته و نامزد میکنند؛ اما صاحب قنادی بعد از این اتفاق، تنها اجازه کار به یکی از آنها را میدهد و آغاز راه، با تلخی جدایی برای این زوج عاشق رقم میخورد. برای یک قنادی متوسط با فروش روزانه 50 تا 100 کیلو دو شیرینی پز و کیک پر حرفهای نیاز است که باید 5 تا 6 کارگر آنها را همراهی کنند که بیشتر وظیفه کارگران کار کردن با فر، ترکیب محصولات، تمیز کردن و شستشوی ظروف و محیط کار و … البته این را در نظر داشته باشید این طراحی باید متناسب با محلی باشد که قصد دارید در آن جا شیرینی خود را برپا کنید یا می خواهید تغییر دکوراسیون دهید. دیگر مسئله مهم خلاقیت بالا در طراحی و تزیین کیک و شیرینی است؛ زیرا اولین چیزی که سبب جذب مشتری میشود، ظاهر زیبا و جذاب کیک و شیرینیها میباشد؛ البته این امر مهارت و تبحر قناد را به بهترین شکل اثبات مینماید.

خامه را با دور تند همزن هم نزنید، زیرا پس از تزئین کیک و قرار دادن آن بر روی کیک، خامه ترک خواهد خورد. بیشتر قنادان در حیطه علاقهمندی خود فعالیت میکنند که این موضوع اثر مستقیم بر روی موفقیت آنان دارد. میباشند؛ همچنین قنادان شناختهشده با در اختیار داشتن سرمایه کافی میتوانند قنادی خود را در شهر یا کشور مدنظر دریافت کنند؛ البته به این منظور باید مجوزهای لازم را از وزارت بهداشت و کشاورزی در کشور موردنظر دریافت نمایند. قنادی رنگینگ با 50 سال سابقه انواع کیک، شیرینی، دسر، بستنی و کوکی تولید میکند. ارائه رزومه کاری کامل، حداقل سه سال سابقه کار، گواهی عدم سوءپیشینه و سلامت لازمه دریافت ویزای کاری در هر کشوری میباشد. ارائه مدرک بینالمللی و معتبر در کنار توصیهنامه از سوی قناد حرفهای در آموزشگاه فنی، زمینه دریافت پیشنهاد شغلی و مهاجرت به همراه خانواده را برای قنادهای واجد شرایط فراهم خواهد کرد. به عمل آوردن صحیح کیک و شیرینیهای مختلف در کنار توجه به طعم و زیبایی ظاهری آنها، آنهم در سریعترین زمان از وظایف اصلی یک قناد حرفهای است. از آنجایی که پخت کیک و شیرینی به صورت حرفهای مهارت بالا، خلاقیت و تجربه افراد را میطلبد، مردم معمولا ترجیح میدهند این اقلام خوشمزه را از قنادیها تهیه کنند.

دنیای رنگارنگ شیرینی و کیک برای اقشار مختلف مردم در هرجایی از این جهان جذاب و پرطرفدار بوده و هست. اگر تشابهی میان فرانسویها و لوندریها وجود دارد، دلیل قرص و محکمی هم در میان است: مدیر این قنادی دورههای تخصصی پخت کیک و شیرینی را در یکی از بهترین مراکز آموزش آشپزی دنیا یعنی کوردنبلو (Le Cordon Bleu) یا به قول فرانسویها کُقدُن بلو گذرانده است. در برخی از ماههای سال هم فروش محصولات به چند نوع خاص بسنده میکند. از مطرح ترین قنادی های تهران که میتوان آن را مبتکر ورود نوع خاصی شیرینی به ایران دانست. ورود به شغل قنادی و دنیای رنگارنگ آن، از راههای متعددی امکانپذیر است؛ یا میتوانید وارد رشته کار و دانش شده و در رشتهی قنادی و آشپزی تحصیل نمایید؛ یا در دانشگاه علمی کاربردی در رشته کاردانی شیرینیپزی تحصیل کنید. برای ادامه طرز تهیه شیرینی رومیاس به مقاله آن مراجعه کنید.