صفر تا صد راهاندازی یک قنادی

قنادی شهرزاد یکی از بهترین قنادیهای تهران است که همه جوره توقع آدم را از یک قنادی خوب برآورده میکند. قنادی ناتالی از سال ۱۳۴۰ در تهران مشغول است و همیشه با محصولات خوب و ظاهر به روز محبوبیت خودش را حفظ کرده. پس از آماده شدن خامه می توانید شکلات یا رنگ های خوراکی به خامه اضافه کرده تا آن را زیبا و جذاب کنید. بلافاصله پس از آماده شدن خامه از آن برای تزئین و تهیه کیک و شیرینی استفاده کنید تا انسجام و رنگ خود را از دست نداده و شل نشود. این تغییرات شامل سبک، رنگ بندی، چیدمان و اکسسوری ها، نور و فضای آشپزخانه است. اما یکی معایب شیرینیفروشی لوندر این است که تعداد شیرینیهای خشکش نسبت به شیرینیهای تر، کم است. اگر می خواهید رنگ به خامه اضافه کنید، ابتدا رنگ را در داخل یخچال قرار دهید تا خنک شده و سپس آن را به خامه اضافه کنید. قنادی سنتی محلههای قدیمی یا مکانهای لوکسی که در پس نامهای خاص فرنگی، محصولات جدید و خلاقانهای برای عرضه دارند، همه و همه میتوانند یکی از بهترینها باشند؛ اما امروزه همه چیز رنگ و رخساری مدرن به خود گرفته و حتی تنقلات شیرین نیز دستخوش تغییر شده است؛ کیکهای فوندانت آمدند و با ظاهر رنگارنگ و فریبندهشان، طعم ناخنک زدن به خامه را از کودکان ربودند.

پس از هم زدن خامه حجم زیادی پیدا خواهد کرد. شما می توانید از طریق ایستگاه مترو صادقیه به این قنادی دسترسی پیدا کنید. شما علاوه بر خرید حضوری می توانید از طریق اسنپ فود هم از این قنادی خرید کنید. این کار را تا جایی ادامه می دهیم که خامه سفت شود. 5. این کار حدود ۱۵ دقیقه زمان میبره چون که خامی آرد نخودچی در مدت زمان کمتری گرفته میشه نسبت به آرد سفید. در این زمان پیشنهاد می شود بیرون و داخل مغازه ی خود را با چوب دکور بندی کنید. چرا که بسیار این مسئله مهم است شیرینی فروشی شما از بیرون آن قدر وسوسه انگیز باشد که مشتری نتواند به راحتی از کنار آن رد شود؛ به گونه ای که حتی اگر قصد خرید نداشت وارد مغازه ی شما شود. اکنون پس از ۲۰ دقیقه آن را از فریزر بیرون آورده و دوباره هم می زنیم. اکنون خامه، وانیل و خاک قند را در درون ظرف ریخته و با چنگال و به شکل دستی هم می زنیم و سپس درب آن را بسته و در فریزر قرار می دهیم. پس از اینکه خامه را هم زدید، آن را به مدت ۲۰ دقیقه در داخل فریزر قرار دهید.

همانطور که همه ی ما می دانیم، آرد به ذرات بسیار ریز که حاصل غربال و آسیاب کردن غلات و دانه های مختلف است اطلاق می شود که اساس امر شیرینی و کیک پزی را تشکیل می دهد. امیدوارم که از این طرز تهیه لذت برده باشید و حتما در درست کردن کیک و شیرینی های خود از آن استفاده کنید. من اینجا از هل استفاده کردم. این شیرینی از بادام پرک درست شده و باید قالب سیلیکونی در منزل داشته باشید. این مصاحبه به صورت آنلاین برگزار میشود. در این میان، شیرینی فرانسه قدیمیترین، محبوبترین و معروفترین کافه قنادی این خیابان به شمار میآید که با وجود معماری مدرن و خاص و همسویی با تغییرات روز، فضای زیبا و دوست داشتنیاش در خاطر و بوی قهوهاش تا سالها در مشام مشتریانش باقی خواهد ماند. البته این را در نظر داشته باشید این طراحی باید متناسب با محلی باشد که قصد دارید در آن جا شیرینی خود را برپا کنید یا می خواهید تغییر دکوراسیون دهید.

البته لازم به ذکر است که چند شغل مرتبط با قنادی نیز وجود دارد که می توانید در آن ها نیز فعالیت کنید. رولت میتواند به همراه میوههای تازه نیز تهیه و سرو شود. اگر احساس می کنید که زمان تهیه آن طول می کشد، میزان خامه ای که استفاده می کنید را نگه داشته و بقیه خامه را تا آماده شدن کیک در یخچال نگهداری کنید. حتما مدت هم زدن رو رعایت کنین چون باعث پوک شدن شیرینی و بافت خوب اون میشه. اگر همزن برقی در دسترس دارید، می توانید به جای استفاده از چنگال آن را با همزن هم زده و یکباره در داخل یخچال قرار دهید و نیازی به چند بار قرار دادن خامه در داخل یخچال و مجددا هم زدن آن نیست. دکوراسیون قنادی مدرن همانطور که از نام آن پیداست تمامی وسایل و امکاناتی که در آن استفاده شده است با مدرن ترین شکل ممکن انتخاب شده است. اما به یاد داشته باشید اگر محل شیرینی فروشی شما در یک خیابانی است که تمامی مغازه ها چیدمان و رنگ های انتخابی آن ها کلاسیک است شما کاملا باید ضد آن ها باشید و مدرن عمل کنید. اگر رنگ مات انتخاب می کنید باز باید توجه داشته باشید تمیزی آن کاملا به چشم بیاید.