فهرست زیرشاخه های رشته پزشکی و پیراپزشکی سال 1400

اما درآمد رشته پزشکی به مساوات در زیر شاخه های آن قسمت نشده است و برخی زیر شاخه های رشته پزشکی بسیار پردرآمد هستند. تحصیل در رشته های پزشکی یا پیراپزشکی آروزی بسیاری از کودکان و نوجوانان ایران است. یعنی بتوانند وجه یا وجوهی از شکلی که نمی بینید، یک بازنمایی فرضی در ذهن خود بیافرینند. بر همگان روشن است که مواجهه با صحنه های دلخراش مرگ، خونریزی و جراحت های شدید، کم کم بر روحیاتتان تاثیر منفی می گذارد. همچنین می توانید برای مشاهده ی معرفی سایر رشته ها به لینک زیر مراجعه کنید. برای این منظور باید رشتهی مورد علاقه خود را به طور کامل بشناسید. در این مطلب سراغ رشتهی پزشکی رفته ایم و با خانم بهاره اخوت، دانشجوی رشتهی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران، آقای میلاد انصاری، فارغ التحصیل رشتهی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اراک و خانم بتول نوربخش، شاغل در رشتهی پزشکی عمومی (فارغ التحصیل رشتهی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز) به گفت و گو پرداخته ایم. در این مطلب از طریق مصاحبه با دانشجویان دانشگاههای برتر در هر رشته سعی کرده ایم شما را به شناخت کافی در مورد آن رشته برسانیم. پزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور نیز تابحال ارائه نشده است البته در این دانشگاه رشته های زیادی مثل دارویاری ، کاردانی دامپزشکی ، علوم آزمایشگاهی دامپزشکی و …

میپردازند. البته بیشتر پزشکان عمومی بعد از چند سال کار در حرفهی پزشکی عمومی به ادامه تحصیل در رشتههای تخصصی مشغول میشوند. دانشجوی این رشته باید روحیهی حساسی نداشته باشد، البته به مرور حساسیت او کمتر میشود. یکی از مهم ترین عوامل برای موفقیت در هر رشته علاقه مندی به آن رشته است. روانشناسان سرویس پزشکی اسنپ با داشتن سابقه درخشان برای کمک به شما در دسترس هستند. در این صفحه لیستی از فعالیت های پزشکی گذشته شما دیده می شود. ولی متاسفانه بازار کار و درآمد پزشکان عمومی نسبت به چند سال گذشته کمتر شده است. تخصص جراحی عمومی: در گذشته جراحان عمومی اعمال ارتوپدی، اورولوژی و … از پردرآمد ترین رشته های پزشکی میتوان به دندانپزشکی، دامپزشکی، فیزیوتراپی، داروسازی و جراحی اشاره کرد. گفتنی است که رشته های جراحی مغز و اعصاب ، قلب و ارتوپدی از لحاظ سختی کار و رشته های رادیولوژی ، چشم ، پوست و ارتوپدی از لحاظ میزان در آمد در صدر هستند. طول این دوره 6 ماه بوده و در این دوره دانشجویان به فراگیری مطالبی همچون آگاهی از مبانی فیزیولوژیک، شناخت ساز و کار بیماریها و عوامل مؤثر در آن ها، تشخیص انواع بیماری ها، نشانه ها و راه های درمان آن ها، می پردازند.

رشتهی پزشکی دانشی است که هدف آن حفظ و ارتقاء سلامتی، درمان بیماریها و بازتوانی آسیب دیدگان است. پزشکان عمومی بیشتر در مراکز سلامت شهری و روستایی مشغول به کار میشوند و در جهت تشخیص و درمان بیماریها فعالیت میکنند و در صورت نیاز به امکانات درمانی و تشخیصی بیشتر و یا نیاز به پزشک متخصص با استفاده از سیستم ارجاع به مراکز تخصصی و فوق تخصصی مربوطه ارجاع میدهند. در این مقاله سعی کردیم به آن دسته از افرادی که قصد تحصیل در رشته پزشکی را دارند و یا میخواهند اطلاعاتی در مورد زیر شاخه های رشته پزشکی یا پیراپزشکی داشته باشند، اطلاعات مفیدی ارائه کنیم. اگه شرایطی مانند معدل بالا یا داشتن رتبه خوب (2.5% برتر) در آزمونهای علوم پایه یا پیش کارورزی وجود داشته باشد، میتوان بلافاصله بعد از پایان دورهی عمومی در آزمون تخصص شرکت کرد اما مدت زمان طرح دورهی عمومی به طرح دورهی تخصص اضافه میشود. در دورههای بالاتر نظیر تخصص نیز طرح دو ساله وجود دارد.

کودکانی که به مدرسه می روند، هر ساله از معاینه دندانپزشکی رایگان برخوردار می شوند. همه ما از درآمد بالا شغل پزشکی بخصوص در کشورمان ایران آگاهیم و میدانیم که درآمد بالا در کنار خدمت به مردم سبب افزایش تقاضا تحصیل در این رشته شده است. به طور کلی برای ورود به رشته پزشکی باید بیشتر زندگی خود را وقف کرد و تا سالهای طولانی باید تحصیل نمود در انتها باید بیشتر زمان خود را در بیمارستانها گذراند. وی همچنین با اشاره به اعلام وصول آئین نامه بهره گیری ازخدمات متخصصان و کارآفرینان خارج از کشور بعنوان بخشی از برنامه حمایت از نخبگان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جلسه امروز گفت:این آئین نامه جزو مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی بود که به معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری ابلاغ شده بود که برای اقدامات کارشناسی تحویل ستاد نقشه جامع علمی کشور شد. با بررسی اجمالی وضع موجود بهداشت و درمان کشور به وضوح بر این موضوع واقف هستیم که متأسفانه فقط افراد ساکن در شهرهای بزرگ و مرفه از امکانات بهداشتی و درمانی برخوردارند و در بیش از 60 هزار روستا ما شاهد فقدان امکانات اولیه بهداشتی و درمانی هستیم.