معرفی کامل رشته پزشکی + بازار کار و درآمد

هدف از درصد دروس فوق این است که شما با حداقل درصد لازم برای پذیرش پزشکی کنکور مطلع شوید. حجت الاسلام و المسلمین عیسی زاده با اشاره به اینکه مهمترین هدف رسالت پیامبران به ویژه پیامبر اسلام تعلیم و تربیت انسان هاست گفت: دین اسلام مکتب خاصی در تعلیم و تربیت انسان ها دارد. هدف این دوره، پرورش مهارت و قدرت تصمیم گیری کارورزان و افزایش اعتماد به نفس آن ها، از طریق برخورد مستقیم با مسائل بهداشتی – درمانی و قبول مسئولیت در این زمینه، می باشد. رشته پزشکی در هیچ دانشگاهی بدون کنکور ارائه نمی شود و در واقع خرید صندلی پزشکی حتی در دانشگاه پردیس خودگردان مورد تایید سازمان سنجش و وزارت بهداشت و درمان نمی باشد و اگر دانشگاهی چنین اقدامی را انجام دهد ، مطابق مقررات با آن ها برخورد می شود. در این دوره شما روش برخورد با بیمار ، تهیه شرح حال بیمار و نحوه تشخیص بیماری و درمان آن را فرامی گیرید. در ادامه این مطلب معرفی کامل رشته پزشکی ، به بیان مزیت های تحصیل در رشته پزشکی می پردازیم که می تواند انگیزه شما را برای تحصیل در این رشته پرطرفدار چند برابر کند.

همچنین بیشتر دانشگاههای این کشور، جزو ۵۰ دانشگاه برتر جهان در رشته پزشکی هستند. درآمد مالی خوب ، فرصت اشتغال مناسب در سراسر جهان ، شان و منزلت اجتماعی بالای پزشکان در جامعه و … در دوره کارورزی، دانشجویان مسئولیت معاینهی بیماران و تشخیص و اقدامات درمانی را در بیمارستان بر عهده خواهند داشت و آموخته های خود را در دوره های قبل به طور عملی انجام خواهند داد تا آماده پذیرش شغل پزشکی در جامعه شوند و بتوانند به طور مستقل به درمان بیماران بپردازند. وی افزود: دانشجویان و استادان اصلی ترین زیربنای علم و دانش بوده و تهذیب و توانمندی آنهاست که سعادت و شکوه معنوی، اخلاقی و علمی یک جامعه را رقم می زنند. آنھا به پزشکان اجازه دیدن، لمس کردن و دست زدن به ھر قسمتی از بدنشان، حتی محرمانه ترین قـسمت ھا را هم می دھند. حداکثر زمان مجاز برای گذراندن مرحله کاورزی بالینی 2 سال است و چنانچه دانشجو موفق به کسب نمره 12 از 20 نشود ، باید مجددا این دوره را تکرار کند.

حداکثر مدت مجاز، در مراحل اول و دوم (علوم پایه و فیزیوپاتولوژی) 5 سال است. پس از آن، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تبریز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز با رتبه جهانی ۴۵۱ تا ۵۰۰ قرار گرفته است. از حدود ۵۰۰ دانشگاههای برتر پزشکی جهان، بسیاری از آنها در اروپا یافت میشوند. بسیاری از پزشکان عمومی به دنبال شغلهای دوم و سوم هستند! کانادا و آلمان هم مدرک رشته پزشکی عمومی ایران را قبول دارند. برای داشتن اطلاعات بیشتر ابتدا مراحل تحصیل این رشته را برای شما معرفی میکنیم. توجه داشته باشید که رتبه موثر در زمان انتخاب رشته کنکور 99 ، رتبه در سهمیه است که سهمیه شما می تواند یکی از سهمیه های 25 درصدی ایثارگری ، 5 درصدی ایثارگری ، منطقه یک ، منطقه دو و منطقه سه باشد که در کارنامه کنکورتان تان درج شده است. شما میتوانید با یک برنامهریزی دقیق و یک چشمانداز کلی در این رشته قبول شوید. رشته پزشکی در دانشگاه روزانه به صورت رایگان تدریس می شود اما اگر در دانشگاه آزاد ، پردیس خودگردان و به صورت ظرفیت مازاد پذیرفته شوید باید شهریه پرداخت کنید. رشته های علوم پزشکی از پر درآمد ترین رشته هایی هستند که آینده شغلی …

یکی از مهمترین و محبوب ترین رشته های گروه تجربی، رشته پزشکی است. جالب است بدانید، دانشگاههای ترکیه و قبرس برای تحصیل رشته پزشکی یکی از پرطرفدارترین دانشگاهها هستند که دانشآموزان ایرانی برای پذیرش در آن دانشگاهها اقدام میکنند. از تأسیس مدرسه طب جندی شاپور تاکنون 1700 سال میگذرد و در این رهگذر دانشمندان و حکیمان ایرانی در زمانهای مختلف ستارههای درخشان آسمان دانش بشری بودهاند و گستره علمی جهان چندین قرن متمادی متأثر از اندیشمندان ایرانی به خصوص طبیبان بنام روزگار، همچون رازی، ابن سینا، اهوازی، فارابی، بیرونی و جرجانی بوده است. بهترین دانشگاههای پزشکی جهان را تنها در اروپا پیدا نمیکنید. به هر حال خدارا شاکریم به خاطر انقلابی که خداوند به ما هدیه کرده است اما شکر تنها کافی نیست و تلاش مضاعفی می برد تا آن را به نقاط دیگر جهان منتقل کنیم. دوره استاژری به دانشجویان کمک میکند تا در محیط بیمارستان، آموزشهای تئوری خود را به صورت عملی یاد بگیرند. دانشجو در این دوره در ساعات مشخصی از شب به عنوان کشیک فعالیت میکند.