مقاله آشنایی با رشته پزشکی – آموزشگاه ذهن زیبا

دانشگاه های علوم پزشکی می توانند قبل از انجام خدمات قانونی با رعایت مقررات مربوطه در آزمون پذیرش دستیار شرکت کنند. کل دوران تحصیل رشته پزشکی به طور معمول و به شرط عدم مشروطیت در هر یک از دورهها حدود 14 یا 15 ترم تحصیلی است اما از همین ابتدا یاد بگیریم که در رشته پزشکی به جای واژه ترم باید از واژه دوره استفاده کنیم. پس از خاتمه دوران کارورزی هر بخش، گواهی انجام کار و ارزیابی کیفیت کارورزی به صورت نمره صفر تا بیست طبق قوانین و مندرجات هر دانشکده و شورای عالی مربوطه به منظور ضبط در پرونده کارورز صادر میشود. امتحان دروس پاتولوژی اختصاصی، فاماکولوژی و نشانهشناسی یک جا به عمل میآیند و تصمیم در مورد امتحان میان ترم، برعهده اساتید هر دانشکده میباشد. رئیس زاده با اشاره به فرمان رهبر انقلاب و اقدام وزارت بهداشت مبنی بررسیدگی به دستیاران پزشکی ،افزود: اگر شرایط این چنین باشد بیم آن می رود که برای برخی درمانها کمیسیون اعزام به خارج تشکیل داده و برای یک عمل ساده بیمار را به خارج بفرستیم. حداکثر زمان مجاز برای گذراندن دوره کارآموزی بالینی ، 27 ماه است و شرط قبول شدن در این دوره کسب نمره 12 از 20 است و در غیر این صورت دانشجو باید مجددا کارآموزی را تکرار کند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو محمد رئیسزاده در نشست بررسی مسائل پزشک خانواده و نظام ارجاع با اشاره به مراجعه بیماران از استانهای همجوار به فارس و پیشینه شیراز در حوزه پزشکی کشور اظهار داشت: استان فارس در زمینه پزشکی در تمامی کشور زبانزد است و در این زمینه از پیشینه خوب دانشگاهی از نظر علمی برخوردار است. در دوره کارورزی بالینی دانشجو دارای مهر پزشکی است و باید 12 شب در ماه کشیک شبانه در بیمارستان داشته باشد که در طی این مدت از کمک هزینه تحصیلی نیز بهره مند می شود. هزینه ثبت نام ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال معادل ۲۲۵ هزار تومان به علاوه ۱۲ هزار ریال معادل ۱۲۰۰ تومان بابت خدمات پیام کوتاه است که داوطلبان باید آن را به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی پرداخت کرده و با دریافت کد پرداخت مراحل ثبت نام را آغاز کنند. همچنین افرادی که هزینه آزمون را پرداخته و کد پیگیری دریافت کرده اند ولی موفق به ثبت نام نشده اند، می توانند در این بازه زمانی ۱۶ تا ۲۱ اسفند ثبت نام خود را تکمیل کنند. این رشته برای افرادی که از انجام عمل لذت میبرند و از طرفی، ویزیت بیمار سرپایی را نیز دوست دارند جذاب است.

با توجه به اهمیت این رشته، ما در این مطلب رشته پزشکی را معرفی میکنیم و اطلاعاتی کامل در مورد آن برای شما ارائه میدهیم. آیا دانشجویانی که تربیت می کنیم دارای این ویژگی ها هستند یا خیر و اگر نه، به طور قطع این تجلی روح ما در دانشجویان بوده است. دانشجویان در این دوره با مباحث اولیه و پایه پزشکی آشنا میشوند. وی اضافه کرد: اجازه بدهید متولیان امر با شیب منطقی و تضمین کیفیت این کار را انجام دهند. خارج رفتن و تحصیل در رشته پزشکی آنقدر سخت است (حداقل در مقایسه با رشته های مهندسی) که خیلی از پزشک ها اعتقاد دارند خارج رفتن منطقی نیست! وی با بیان اینکه افزایش ۶۰ درصدی تعرفه ها را برای سال آینده پیشنهاد دادیم،گفت: این می تواند تضمین کننده تداوم خدمات پزشکی باشد. وی افزود: اکتون این مضوع نگران گننده است و علل مهم آن شرایط ادامه کار در کشور برای پزشکان و مناسب نبودن آن است. دکتر مجید جعفرینژاد افزود: مراکز روزانه و شبانهروزی ویژه نوروز از بیست و ششم اسفند ماه امسال تا چهاردهم فروردین ماه فعال دارند و این مراکز کلیه خدمات تخصصی مربوط به حوزه کاری خود را در موضوعات کرونا و غیرکرونا ارائه میدهند.

امیری طی سالهای 93 تا 95 موفق به دریافت کارت پایان خدمت با معافیت پزشکی به واسطه جراحی سال 91 خود شده بود و در ادامه نیز بعد از سرباز گیت لیگ برتر که منتهی به ابطال کارت پایان خدمت تعداد زیادی از بازیکنان شاغل شده بود، بار دیگر در کمیسیون حاضر شده که مدارک او البته برخلاف دیگران مورد تایید قرار گرفته است. یکی از نزدیکان وحید امیری و همچنین یکی از افراد حاضر در فدراسیون فوتبال با اشاره به این موضوع به دو تاریخ مصاحبه و اعلام سرباز گیت بعد از مصاحبه علی دایی اشاره دارند که مربوط به سال 93 (مصاحبه امیری) و سال 94 (افشاگری علی دایی) است. با این حال احتمالا در نهایت وحید امیری در میان سوالات پرتعدادی که در این زمینه صورت گیرد، سکوت خود را در قبال نحوه معافیت بعد از انجام دو کمیسیون پزشکی مورد تایید، خواهد شکست. با این حال تلاش برای دریافت اطلاعاتی در زمینه نوع معافیت پزشکی وحید امیری تا این لحظه بی نتیجه بوده است و با توجه به قوانین مربوط به اطلاعات محرمانه پزشکی این مساله غیرممکن بود.