مقاله آشنایی با رشته پزشکی – آموزشگاه ذهن زیبا

امروزه از گوشه و کنار میشنویم که برای فارغالتحصیلان رشته پزشکی بازار کار مناسبی وجود ندارد. بنابراین، یک پزشک نیازمند توانایی برقراری تعادل بین کار و زندگی شخصی میباشد. پزشکان و پرستاران معمولأ در محل کار خود با انواع بیماران و مجروحان سر و کار دارند و هر لحظه ممکن است بر اثر حادثهای، فضا تنشزا و پر استرسی ایجاد شود. این در حالی است که اغلب دانشآموزان بدون شناخت استعدادها و تواناییهای خود، در انتخاب رشته مناسب، دچار اشتباه میشوند و چه بسیار افرادی که حتی با قبولی در این رشته رویایی، نیمه راه آن را رها کرده و یا با ادامه نادرست آن، مسبب به خطر افتادن جان بیماران میشوند. به طور میانگین، شما باید ۹نه تا چهارده سال از زندگی خود را صرف تحصیل در رشته پزشکی و گذراندن دروس سنگین آن کنید که به معنی این است که بهترین روزهای جوانی خود را باید صرف مطالعه کتابهای دشوار، کشیک های طولانی مدت، معالجه بیماران و پاسخگویی یه مراجعین کم طاقت کنید.

هدف از این مرحله، آموزش ساختمان بدن انسان و اعمال فیزیولوژیک او در سلامت و همچنین شناخت عوامل بیولوژیک بیماریزا و مکانیزمهای دفاعی بدن در برابر آنها و اصول آسیبهای بدن انسان و آشنا ساختن دانشجو با اصول مسائل بهداشتی میباشد. همچنین شما می توانید در رشته های دیگر از جمله: مدیریت سلامت و بهداشت و کارشناسی ارشد علوم پایه شرکت نمایید. همانطور که قبلأ هم اشاره کردیم، رشته پزشکی دارای 7 سال تحصیلی است و در طول این مدت درآمدی نخواهند داشت. سلام به جویندگان علم، در این مقاله از سری مقالات معرفی رشتههای دانشگاهی سایت بخون، قصد داریم به معرفی کامل رشته پزشکی بپردازیم. طبیعی می باشد با توجه به شرایط میزان درامد می تواند کمتر یا بیشتر شود. اما بعد از این همه صحبت، به راستی چه افرادی با چه ویژگیهایی مناسب تحصیل در شاخههای پزشکی میباشند؟ به این نکته هم باید توجه کرد که مدت زمان تحصیل پزشکی تو همه تخصص ها و کشورهای دیگر اندازه ایران نیست و بعضی ها طولانی تر است مثلا تخصص رادیولوژی در استرالیا ۵ ساله است. کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی ایران می باشد.

در پایان این دو دوره دانشجویانی که همهی واحدها را با موفقیت بگذرانند، به دورهی کارآموزی بالینی راه مییابند. پس از گذراندن دو سال طرح مناطق محروم و سربازی برای مردان پزشکان عمومی می توانند در آزمون دستیاری شرکت نموده و برای رشته های مختلف رقابت کنند. همانطور که از اسم دوره مشخص است، در این دوره دانشجویان با شکل ظاهری بدن، سیستم خون رسانی، اسکلت بدنی، سیستم عصبی، نواحی مختلف مغز، چشم و … هر یک از این دانشگاهها، بسته به شرایط رنکینگ یا همان رتبهبندی دانشگاهی توانستهاند، رتبههای برتر دانشگاه را بدست آورند. برای رشته هایی مانند رشته دندانپزشکی و پزشکی باید یک سری آزمون های مختص آن کشورها را بدهید تا بتوانید برای ادامه تحصیل به آن کشور بروید و درس بخوانید. گذراندن این دوره به طور مطلوب بیست ماه و حداكثر بیست و هفت ماه است. تخصص بیهوشی: در جایگاه اول این فهرست، متخصصان بیهوشی قرار دارند. بعضی از متخصصان اطفال در زمینههای مربوط به قبل از نوجوانی، کودک آزاری و موضوعات مربوط به رشد کودکان مثل اوتیسم، اختلالات رفتاری، سندروم داون تخصص دارند. این دوره شامل 97 واحد درسی است که در چهار بخش اصلی ارائه می گردد و عمدتاً مسائل رایج در رشته پزشکی عمومی را شامل می شود که عبارتند از داخلی، جراحی، زنان و کودکان.

همچنین، معمولأ مشکلات اصلی را تشخیص میدهند و بهدنبال آن، آزمایشهای تشخیصی موردنیاز را تجویز میکنند یا شما را به متخصص ارجاع میدهند. زمان گذراندن كارآموزي باليني به . پس از گذراندن دوره پزشکی عمومی، دانش آموختگان پزشکی عمومی میتوانند با شرکت در آزمون دستیاری پزشکی برای گرفتن تخصص اقدام کنند. در حال حاضر، نظام آموزش پزشکی عمومی، شامل 4 دوره علوم پایه، فیزیوپاتولوژی، کارآموزی بالینی و کارورزی بالینی است .دوره علوم پایه دوره علوم پایه پزشکی 5 ترم تحصیلی است که با اتمام آن، دانشجویان مجاز به ورود به دوره بعدی(فیزیوپاتولوژی) هستند و پیش از ورود به دوره بعدی، امتحان جامع علوم پایه پزشکی از تمام دانشجویان به طور سراسری و همزمان، توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تمام دانشگاههای علوم پزشکی به عمل میآید و قبولشدگان،مجاز به ورود به دوره فیزیوپاتولوژی خواهند بود. از آن زمان تا پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357، نظام پزشکی 4 دوره انتخابات و فعالیت داشت که به ترتیب آقایان دکتر منوچهر اقبال ( 2 دوره) – دکتر یحیی عدل و دکتر ملکی روسای 4 دوره فعالیت نظام پزشکی در زمان قبل از انقلاب بودند. از طرفی دیگر فارغ التحصیلان رشته پزشکی می توانند کارهای پژوهشی گسترده ای انجام دهند که متاسفانه افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند بسیار کم هستند، در واقع بسیار از پزشکان بیشتر ترجیح می دهند به کارهای درمانی در مطب های خود مشغول شوند.