چگونه قنادی بزنیم؟

قنادی لادن، قنادی بزرگی است و شما را با جدید ترین دسرها و کیک ها و شیرینی های ایرانی و فرنگی آشنا میکند. شما کیک و شیرینی مورد علاقه خود را از تارت ها و دسرها و پای سیب و شیرینی های خشک تازه در طبقه پایین انتخاب میکنید و آن را به کافه طبقه دوم می برید و با نوشیدنی های سرد و گرم، میل میکنید. این طبقه ظرفیت اسکان ۳۰ نفر را دارد. قصه تولد مینیون به زمان جنگ جهانی دوم برمیگردد؛ در میانه دهه ۳۰ میلادی (حوالی سال ۱۹۳۵ میلادی و مصادف با سال ۱۳۰۸ خورشیدی) «اوسب ترپوگوسیان» بههمراه خانوادهاش با هدف فرار از کابوس جنگ و فشار بحران اقتصادی اروپا، به ایران مهاجرت کردند. اوریانت که هم قنادی است و هم کافه، فضای قدیمیاش را حفظ کرده و انگار در دهه ۳۰ باقی مانده است. شخصی که قصد دارد مکان قنادی را اجاره کند و خودش هم تولیدکننده باشد، حداقل باید برای اجاره مکان و وسایل موردنیاز در کارگاه و فروشگاه هزینه کند. در صورتی که جشن شما کاری است میتوانید از لوگوی شرکت برای چاپ کیک تصویری بهره بگیرید. فهرست قنادی های معروف تهران بیش از مواردی است که در این گفتار ارائه می شود و اگر شما هم با قنادی مطرحی در پایتخت آشنا شده اید، نظرات خود را در قسمت کامنت در اختیار ما قرار دهید.

از مطرح ترین قنادی های تهران که میتوان آن را مبتکر ورود نوع خاصی شیرینی به ایران دانست. قنادی فرانسه را باید یکی از ۱۰ قنادی معروف ایران دانست. شیرینی دانمارکی ویلا، یکی از این مکانهای جذاب و محبوب است که اولین شیرینی دانمارکی پایتخت در آن متولد شد. معمولا شیرینی هایی که توی مواد سازندشون از تخم مرغ استفاده نشده، ماندگاری بیشتری داره. سفیده را نیز در سه نوبت مختلف به مواد خود اضافه کرده و به آرامی و به حالت دورانی هم بزنید. این قنادیها علاوه بر فروش شیرینی، با گذاشتن میز و صندلی فضایی کافیشاپی در قنادی به وجود آوردهاند که مشتریان میتوانند بنشینند و همانجا برایشان شیرینیهای مختلف به همراه چای، قهوه یا نوشیدنیهای دیگر سرو شود. اگر به خیابان سعدی تهران رفتید، کافه قنادی مینیون را در نظر داشته باشید که یکی از معروف ترین شیرینی فروشی های قدیمی شهر است. در حالی که چندی قبل، خبری در مورد شکایت از طرح جعبه یکی از شیرینی فروشی های قدیمی تهران (شیرینی فرانسه) منتشر شده بود، امروز حساب کاربری این قنادی در توئیتر از پلمپ این مجموعه خبر داد.

قابل ذکر است که این مجموعه از سال ۱۳۸۰ با نام جدید شیرینی سولدوش فعالیت می کند. قنادی پوپک در یوسف آباد قنادی خوب دیگری است که در کیفیتش با بی بی رقابت میکند. 6. مرحله داغ زدن گز ممکن است حدود ۲ ساعت طول بکشه به این صورت که مواد از قاشق نریزد. دوست داریم مسئولان به جوانانی که با دست خالی به بارار وارد می شود کمک کرده وآنها را حمایت کنند ؛نه اینکه سنگ اندازی کنند . نامی قانونی و مورد حمایت باشد. خیابان نجات الهی را باید پایتخت صنایع دستی تهران دانست و کافه لرد، مثل قنادی دانمارکی، معروف ترین پاتوق های شکم گردی این منطقه به شمار می رود. از دیگر مقصدهای شیرینی خوری قدیمی تهران، کافه لرد است که روبروی کلیسا بزرگ خیابان ویلا قرار داشته و طبقه دوم آن با اینکه جای نشستن ۱۰ نفر است، اما همواره جایی برای برگزاری جشن تولدهای خودمانی و کوچک دانشجویان و پاتوق عصرانه عاشقان صنایع دستی در تهران است. قیمتهای شیرینی در این شیرینی فروشی به نسبت بسیاری از قنادی های تهران متفاوت است و میتوان سولدوش پاسداران را در فهرست قنادی های لوکس برشمرد. از دیگر مقصدهای شیرینی خوری معروف تهران، میتوان به قنادی لادن در سعادت آباد اشاره کرد که یکی از گزینه های جذاب برای عاشقان کیک و شیرینی خوشمزه در منطقه غرب به خصوص برای اهالی شهرک غرب است.

از انواع شیرینی تر میتوان به شیرینی رولت، نون خامهای و لطیفه اشاره کرد. مجموعه سولدوش از سال ۱۳۴۵ کار خود را با مدیریت آقای قادر نوروزی آغاز نموده و از سال ۱۳۶۵ بانام ساقدوش در مکان فعلی فعالیت خود را آغاز کرد. این مجموعه هفتاد سال سابقه دارد و اکنون بلوار شهرداری را نه فقط برای بیمه گردهای شعبه ۲۵، بلکه برای شکم گردها، جذاب کرده است. این مجموعه با بهره گیری از امکانات پیشرفته و تکنولوژی بالا و ارائه شیرینی و کیک های لذیذ و زیبا با کیفیت های بسیار بالا و استفاده از بهترین و مرغوبترین مواد اولیه در جهت رضایت مشتریان گام بر می دارد. طعم خامه موجود در کیکها و شیرینیهای لادن بسیار مطلوب، سبک و خوشمزه است. قنادی ناتلی اکنون از طبقه دوم خود به عنوان کافه استفاده میکند و برای کسانی که به دنبال مکانی آرام و خوشمزه برای گپ و گفت هستند، انتخاب خوبی خواهد بود. ال سی دی بزرگ طبقه دوم و انواع مجلات هنری، برای سرگرم شدن شما در دسترس است. بستهبندی بسیار شیک و شکیل یکی از دلایلی است که بسیاری از افراد فارغ از طعم و شکل بینظیر محصولات، به آن توجه میکنند. 4. و بعد کاغذ روغنی رو از قسمت زیرین با دست نگه دارین و از روی قسمت رویی با پالت فشار بدین تا جمع و فشرده بشه و شکل استوانهای به خودش بگیره.