چگونه قنادی بزنیم؟

توجه به کیفیت و طعم خوب، سلامت و تندرستی محصول و مشتری مداری از ویژگی های قنادی رضاشهر است. برای دکوراسیون قنادی یکی از مسئله هایی که کمتر به آن پرداخته می شود سرامیک یا سنگ برای کف مغازه است. برای مثال زمانی که مشتری وارد قنادی شما شود متوجه تمیزی و براقی کف مغازه شود به طور ناخواسته اطمینان زیادی از تمیز بودن شیرینی و کیک های شما پیدا می کند. یکی از لذت بخش ترین ویژگیهای شیرینی نخودچی، بافت نرم و آب شدنش توی دهانه! قنادی لادن، قنادی بزرگی است و شما را با جدید ترین دسرها و کیک ها و شیرینی های ایرانی و فرنگی آشنا میکند. یکی از قدیمی ترین و معروف ترین شیرینی فروشی های تهران است. قابل ذکر است که این مجموعه از سال ۱۳۸۰ با نام جدید شیرینی سولدوش فعالیت می کند. انتخاب نام برند برای یک قنادی شیک بسیار سخت و حساس می باشد. شیرینی سیب و دارچین که با نام قرابیه هم شناخته میشود، معمولا در ابعاد بزرگ تا متوسط درست میشود و برای دورهمی های خانوادگی با تعداد کم توصیه میشود.

از دیگر مقصدهای شیرینی خوری معروف تهران، میتوان به قنادی لادن در سعادت آباد اشاره کرد که یکی از گزینه های جذاب برای عاشقان کیک و شیرینی خوشمزه در منطقه غرب به خصوص برای اهالی شهرک غرب است. یکی از مقصدهای شکم گردی برای بالاشهری های تهران، سولدوش پاسداران است. در تهران، برخی از کافه ها و قنادی ها، سابقه ده ها ساله داشته و در فهرست مقصدهای نوستالژیک شکم گردی پایتخت قرار میگیرد مثل کافه نادری و شیرینی فرانسه و قنادی وزرا که دهه پنجاهی ها و دهه شصتی ها با آن به خوبی آشنا هستند. این کافه قنادی از سال ۱۳۲۱ درخیابان مفتح جنوبی برقرار است و از همان زمان از بهترین قنادی های تهران است. یعنی شما حتی در روزهای تعطیل هم باید مشغول باشید تا مشتریان خود را از دست ندهید. شما میتوانید در رستورانها، هتلها، کافهها و قنادیها مشغول به کار شوید. بهصورت معمول یک قنادی متوسط حدود ده نفر را مشغول به کار میکند. حق انتخاب هیجان انگیز از میان ده ها محصول، همان چیزی است که شکم گردها به آن علاقه دارند. اما به کافه قنادیهای قدیمی که سر بزنید، خبری از این ظاهر چشمگیر و خیره کننده نیست.

کافه قنادی ناتلی در خیابان سهروردی شمالی، پایین تر از میدان پالیزی (پاتوق آبمیوه خورها و زاپاتا خورهای تهران) قرار دارد. 3. همه مواد بالا رو کاملا مخلوط کنید؛ این مخلوط رو دو بار از چرخ گوشت رد کنید، از غذا ساز هم میتونید استفاده کنید اما اگه چرخ گوشت باشه بهتره. قنادی لوکسی که قیمتهایش با سایر شیرینی فروشیهای این شهر تفاوت فاحشی داشته است؛ اما طعم و مزه برخی از تولیدات آن، خصوصا کیک و دسر و شیرینیهای فرانسویاش، خاص و تکرار نشدنی است. اما این طور نیست. شما با این کار می توانید مشتری های دیگر را جذب قنادی خود کنید. صندلی ها می تواند رو به پنجره هایی رو به بیرون باشد یا می توانید یک جزیره در مغازه ایجاد کنید و دور آن را صندلی بچینید. یکی از کار های جالب و خلاقانه ای که شما می توانید در دکوراسیون قنادی انجام دهید آن است که برای مشتری ها میز و صندلی بگذارید.

در نتیجه از خلاقیت نترسید و اجازه دهید دیزاینر شما به راحتی کار خود را انجام دهد. البته این را در نظر داشته باشید اگر مغازه ای بزرگ دارید قسمتی که شکلات و پاستیل ها قرار دارد بهتر است از نور های طبیعی یا لامپ های رنگ سفید استفاده کنید تا رنگ آن ها کاملا مشخص شود. در دکوراسیون قنادی استفاده از نور بسیار می تواند هم ظاهر مغازه ی شما را چشم نواز کند، هم می تواند به شیرینی و کیک ها ظاهری لذیذ و وسوسه انگیز بدهد. یکی از کارهایی در دکوراسیون قنادی شما را می تواند از رقبا مجزا کند استفاده از قفسه یا کابینت های شیشه ای در مغازه است. 6. مرحله داغ زدن گز ممکن است حدود ۲ ساعت طول بکشه به این صورت که مواد از قاشق نریزد. ما به سراغ این عزیز رفتیم که هم تجربه بالایی در شیرینی پزی دارد و هم این که به تازگی این فعالیت را راهاندازی و از این رو خیلی بهتر از بقیه شرایط راهاندازی قنادی در این روزها را درک کرده است. قصه تولد مینیون به زمان جنگ جهانی دوم برمیگردد؛ در میانه دهه ۳۰ میلادی (حوالی سال ۱۹۳۵ میلادی و مصادف با سال ۱۳۰۸ خورشیدی) «اوسب ترپوگوسیان» بههمراه خانوادهاش با هدف فرار از کابوس جنگ و فشار بحران اقتصادی اروپا، به ایران مهاجرت کردند.