کیک تولد خود را آنلاین سفارش دهید! (تحویل به موقع)

اگر میخواهید بهعنوان قناد در این حوزه فعالیت داشته باشید، بهتر است ابتدا همزمان با تحصیل در زمینه قنادی و کسب مدرک لازم شیرینیپزی، در موقعیتهای ابتدایی شروع به کار کنید و تجربه خود را در این زمینه افزایش دهید. اینبار به سراغ قنادی میرویم که صاحبان اصلی آن ارمنی هستند و از سال 1321 بصورت خانوادگی این کسب و کار را اداره می کنند. این مجموعه سال ۱۳۴۲ راه افتاده و بیشتر از ۵۰ سال سابقه دارد و ساعت کارش محدود است. همان طور که در مطلب راه اندازی قنادی گفتیم، برای راه اندازی این کسب و کار به تجهیزات و فضایی لازم است. این قنادی کار خود را از سال 1358 شروع کرده است و مشتران سالهاست که آنرا با دانمارکی و دونات هایش می شناسند. سال ۱۳۵۹ خورشیدی در طبقه اول یک ساختمان دو طبقه در یکی از کوچههای فرعی محله یوسفآباد، قنادی افتتاح شد که نام «شیرینی سرا» را بر آن گذاشتند.

بوی شیرینی هوش از سرم پرانده و بی صبرانه منتظرم تا وارد آشپزخانه ای شوم که سینی های شیرینی از آنجا بیرون می آید. هنگامی ه وارد این قنادی میشوید بوی قهوه و وانیل سرمستتان می کند و بیاد دوران کودکی می افتید که شیرینی های خامه ای بزرگ هوش از سر میبرد. چیزی که آنرا نسبت به بقیه قنادی ها متمایز می کند ظاهر ساده و با صفای آن است که بیشتر شبیه خانه است تا قنادی و سراسر آنرا گیاهان و گلها پوشانده است. اگر در حال تصمیمگیری برای ورود به صنعت غذایی هستید این مقاله برای شما منبع خوبی خواهد بود که پاسخ سؤال چگونه قنادی بزنیم را دریافت کنید و با مراحل و نکات مربوط به راهاندازی قنادی آشنا شوید. شیرینیسرای نیشکر در محلهٔ زعفرانیه، خیابان فلاحی و تقاطع آصف قرار گرفته و سابقه و تجربهٔ زیادی در زمینهٔ صنعت کافه قنادی و خشکبار دارد. مشتریان زیادی را در این شیرینی فروشی خواهید دید که علاوه بر کیک و شیرینی عالی از فضای کافه آن نیز بخوبی استفاده می کنند. کاپ کیک ها و شیرینیهای تر نیز بصورت تکی عرضه می گردد. باتوجه به اینکه شیرینی های این فروشگاه در اندازه های تقریبا بزرگی تهیه میشوند شما میتوانید آنها را بصورت تکی و دانه ای بخرید.

در کیک های مختلف از نظرات شما برای پر کردن لایه های مختلف هم استفاده میشود و در آخر از خمیر فوندانت برای روکش کیک استفاده می کنند تا ماندگاری آنرا افزایش دهند. پای زردآلو و کیک کولیچ و نان خامه ای از بهترین و مشهورترین محصولات این شیرینی فروشی است. قنادی که یخچالهای بزرگش را چون سایر رقبا با تنوع بالایی از شیرینیها پر نکرده است؛ اما پذیرایی خاص و بهیادماندنی با شیرینیهای خوشمزه و نوستالژیک از مشتریان دارد.پروک کافه اوریانت؛ منبع عکس: پینترستدر اوریانت برخلاف سایر قنادیها لازم نیست حتما یک کیک بزرگ سفارش بدهید، کیکهای مختلف، انواع تارت، کیک کولیچ (کیک مخصوص عید پاک ارامنه) یا پروک (پای زردآلوی مخصوص ارامنه) را میتوانید بهصورت تکهای خریداری یا حتی در همان محل با یک فنجان قهوه ترک ناب و اصیل میل کنید. در خیابان الف زعفرانیه یک قنادی شلوغ و البته شیک وجود دارد که از سال 90 فعالیت خود را شروع کرده است که علاوه بر شیرینیها و کیک ها، انواع تارت ها و میوه های خشک خلالدار را عرضه می کند. این برند در سال 1389 در خیابان فرشته متولد شد و تخصصا بر روی شیرینی های اروپایی و مخصوصا فرانسوی تمرکز دارد. شعبه های مختلف این شیرینی فروشی در میرداماد، قیطریه، ولنجک، هروی، سعادت آباد و شهرک غرب نشان از مدیریت خوب و محبوبیت بالای این برند است.

اگر بدنبال قنادی لوکس هستید و در غرب تهران سکونت دارید، پیشنهاد ما سورینت است. نان و شیرینی ماری هم در غرب تهران در محله پونک یکی از بهترین قنادی ها است، این قنادی با ارائه انواع نان، شیرینی های خشک، کیک های تولد، دسرهای فرانسوی، باقلوا و … ما در مجموعه قنادی اینترنتی ناتلی، چاپ کیک تصویری شما را به بهترین نحو انجام داده و آن را کاملاً سالم و با بستهبندی بسیار شیک تحویل میدهیم. یکی از نکاتی که مشتریان را سورپراز می کند این است که اگر به محصولی برخورد کردید که نام آنرا نمی دانید، فورا یک از آنها را به شما پیشنهاد می کنند تا با تست کردن آن انتخاب بهتری داشته باشید. شیرینی هانس نیز یکی از قدیمی ترین و معروفترین شیرینی فروشی های تهران است که صاحبان آن ایرانی نبودند. گرانترین و معروف ترین محصول آنها نوع شیرینی مینیاتوری است که از نظر قیمت هم در صدر محصولات دیگر است.