41 نوع آموزش کامل شیرینی عید در خانه؛ با طعم قنادی – مجله اکالا

پاسخ دیگری برای سوال چگونه قنادی بزنیم این است که انتخاب محل تأسیس شیرینی فروشی یا قنادی بسته به شرایط محیطی، فرهنگی و اجتماعی است. کافی است آدرس محل تحویل محصول را به درستی وارد کرده تا بستهتان با بهترین کیفیت ارسال شود. این کار نیز مانند تمام کارهای دیگر نیاز به کارکنان خاص خود دارد که باید حداقل تحصیلات را داشته و باتجربه باشند. از دیگر فواید می توان به دریافت وام و همینطور گسترش کار اشاره کرد. و به دلیل کیفیت و نوآوری در زمینه تولید کیک و شیرینی محبوبیت بسیاری دارد. بيشتر قنادیها كارگاه را در زیرزمین و شيرينی سرا را در طبقه بالاي آن مستقر میکنند. برای اینکه یک مغازه قنادی راهاندازی کنید، باید دورههای آموزشی ساخت و تولید شیرینی را بگذرانید تا بتوانید بعد از کسب اطلاعات و تجارب گوناگون، کسبوکار خویش را راهاندازی کنید. البته شیرینیپزی در بعضی از دانشگاهها جزو موارد آموزشی است و دورههای آموزشی تخصصی هم برای آن در نظر گرفتهشده است. برای اینکه بتوانید قناد خوبی شوید باید درک درستی از اصول و قوانین موجود در دسرها و شیرینیها داشته باشید. به همین خاطر افرادی که وارد حوزه قنادی میشوند باید قدرت و استحکام بدنی خوبی نیز داشته باشند.

از موارد دیگری است که باید رعایت شود تا نتیجه خوبی در پی داشته باشد. به علاوه این مجموعه برای نخستین بار با هدف بهبود شیوه تغذیه و با استفاده از دانش متخصصان داخلی و خارجی و به کارگیری ماشین آلات مدرن و روز دنیا نسبت به تولید و عرضه خامه قنادی (مینارین) و همچنین اسپرید حیوانی نیم چرب با برند تاپ اقدام نموده است که در زمان کوتاهی با استقبال بازار مواجه گردید. بخش کارگاهی که در یک محیط بسته و بهداشتی انجام میشود، خود قنادی اقدام به تولید انواع شیرینی مخصوص به خود را میکند. گاهی بعضی نقاط شهر، خیلی کشش فروش شیرینی ندارد، پس نیازی نیست که یک مکان بزرگ اجاره کنید و لوازم زیادی بخرید؛ اما اگر در یکی از نقاط شلوغ و پرتقاضای شهر باشید، مسلماً با یک مکان کوچک نمیتوانید خیلی درآمد بالایی به دست بیاورید. در هر فروشگاه قنادی یا آجیل و خشکباری میتوان از این نسخه برای افزایش دقت و سرعت در عملیات فروش بهره گرفت.

5. قالب سوهان کنجدی را در فر گذاشته و با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد به مدت ۱۵ الی ۱۷ دقیقه بگذارید تا بپزد. بعد از دریافت جواز فعالیت قنادی، دیگر تجربه شماست که موفقیتآمیز بودن قنادی را تعیین میکند. یک قناد خوب برای راهاندازی یک قنادی باید خصوصیات فردی ازجمله مهارت در زمینه قنادی، داشتن دانش قنادی و تجربههای متفاوت در زمینه پخت و تزئین را دارا باشد. 2. در هر مرحله سه دقیقه با همزن میزنیم (در کل زرده های تخم ده دقیقه باید زده بشه) تا زردهها کاملا کرم رنگ و کشدار بشن. 2. تخم مرغها رو یکی یکی اضافه میکنیم؛ تخم مرغ اول رو همراه با وانیل رو اضافه میکنیم و با همزن به مدت یک دقیقه میزنیم. 2. پودر کاکائو به همراه شکر و سفیده تخم مرغ زده شده را با هم مخلوط کنید. 5. خمیر را روی یه کاغذ روغنی ورز داده و با کاتر پلاستیکی طرح دار قالب مبزنیم. در صورتی که انتخاب شما چاپ کیک از روی مدل است عکس باکیفیت خود را انتخاب نمایید. حال سالها است که همه از لادن به خوشنامی یاد کرده و «حاج محمود و حاج قاسم لادن مقدم» را اولین قنادهایی میدانند که از همان مغازه کوچک خیابان ولیعصر فعلی، پرچمدار پخت اولین زولبیا و بامیه در تهران هستند.

پروانه و جواز کار این واحدها بعد از صدور گواهی حُسن سابقه کار از سازمانهایی چون اماکن، گواهی پزشکی و سلامت از اداره بهداشت و داشتن مکان و کارگاه قنادی مجهز که گنجایش تولید انواع شیرینی را داشته باشد از اتحادیه قنادان صادر میشود. مجوزها از طریق نهادها و سازمانهای مختلف صادر میشود. کار قنادی به تجربه بسیار بیشتر از دانش نیاز دارد؛ زیرا با کسب تجربههای مختلف در زمینه قنادی میتوانید اطلاعاتی به دست آورید که هیچ جا تدریس نمیشوند. در صورتی که شما یک قنادی کوچک تاسیس کرده اید، باید بتوانید در هر روز چیزی حدود 20 تا 30 کیلو از محصولات مختلف خود مانند شیرینی، کیک، شکلات، آجیل و غیره فروش داشته باشید. کارگران باید حداقل میزان سواد تا دیپلم باشند و سابقه کار در قنادی را داشته باشند. «حاجاحمد لادن مقدم» که فرزند ارشد یک قناد ماهر بود، با ادامه کسب و کار پدر و در حدود ۹۰ سال پیش از این، قنادی کوچکی را در جنوب شهر تهران، حوالی محله امیریه و چهارراه معزالسلطان تاسیس میکند. در این مرحله فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم، سپس اجازه می دهیم فر به طور کامل گرم شود.