41 نوع آموزش کامل شیرینی عید در خانه؛ با طعم قنادی – مجله اکالا

در شرق تهران قنادی های زیادی به چشم میخورد، ولی یکی از قنادی هایی که همیشه شلوغ بوده و همیشه کیک ها و شیرینی های تازه دارد قنادی بن بن چمن است. این قنادی با سابقه یکی از معروفترین و بهترین شیرینی فروشیهای تهران به حساب میآید که با دانمارکی داغ و شکری زبانزد خاص و عام شده و کیفیت بالا و قیمت ارزان شیرینیهایش نیز، محبوبیت آن را همچنان حفظ کرده است.کروسان و دانمارکی شیرینی دانمارکی؛ منبع عکس: صفحه اینستاگرام شیرینی دانمارکیشیرینی دانمارکی ویلا، در سال ۱۳۳۹ خورشیدی کارش را با پخت اولین شیرینی دانمارکی آغاز کرده و با همین اسم و رسم، سالها به گواه بسیاری، بهترین دانمارکی تهران را عرضه میکند. اگر تشابهی میان فرانسویها و لوندریها وجود دارد، دلیل قرص و محکمی هم در میان است: مدیر این قنادی دورههای تخصصی پخت کیک و شیرینی را در یکی از بهترین مراکز آموزش آشپزی دنیا یعنی کوردنبلو (Le Cordon Bleu) یا به قول فرانسویها کُقدُن بلو گذرانده است. اگر خواستید می تونید به جای گرم کردن کره اونو خورد کنید. 1. برای آماده کردن خمیر این شیرینی، کره نرم شده (خیلی نرم و شل و ول نباشد) و پودر قند الک شده رو داخل ظرفی بریزین و با همزن بزنید تا یکدست و پوک بشن.

1. برای تهیه خمیر شیرینی حاجی بادام ابتدا پودر قند رو داخل ظرفی الک کنید و پودر بادام رو بهش اضافه کنید. 1. برای آماده کردن مغزی شیرینی، کره،خامه صبحانه، شکر و عسل رو داخل ماهی تابه بریزین و روی حرارت قرار بدین تا کره آب بشه و مواد کاملا با هم ترکیب بشن وقتی مواد شروع به جوشیدن کرد. 3. یک الی دو ساعت زمان بدین تا خنک بشه و بعد از اون گلولههای سه الی چهار گرمی بردارین و داخل دست گرد کنید و کنار بذارین یا اینکه با کمک کاغذ روغنی مغزی رو جمع کنید. اینکار را تا زمانی که خمیر چسبناکی به دست بیاید ادامه میدهیم. 5. برای مخلوط کردن مواد حتما باید از نوک انگشت ها استفاده کنید چون حرارت کف دست باعث به روغن افتادن خمیر میشه و کوکی ها بعد از پخت سفت و خشک میشن همچنین نباید خمیر رو بیش از حد ورز بدین و مخلوط کنید چون خمیر به روغن میفته. اگر خواستین کمی کم شیرینتر باشه میتونید مقدار شکر رو تا چهار صد و پنجاه گرم کاهش بدین.

2. شیر و شکر مخلوط شده رو روی حرارت بالا قرار بدین و هم بزنید تا شکر حل بشه. در هر حال «ژیلبرت بارو» برای اولین بار در ایران و در این شیرینی فروشی، شیرینیهای فرانسوی را تهیه و در اختیار مشتریان قرار داد و ازاینرو، نام مغازه را «شیرینی فرانسه» گذاشتند. کمکم کافهای دنج شد و سپس به کافه قنادی تغییر هویت داد و در محلهای که اکثر ساکنان آن ارامنه هستند، مشتریان ثابتی پیدا کرد.ویترین قدیمی مغازه با چراغ های نئون قرمز و فضایی جذاب و خاطرهانگیز، میزهای دو نفره چوبی و صندلیهای لهستانی به سبک کافههای قدیم، پنجرههای قدیمی زیبا با پردههای چهارخانهای که با رومیزیها هماهنگ شده، تابلوهایی به قدمت سالیان دراز و فنجانها و قهوه جوشهای دورانهای دور، همه و همه از اوریانت کافه قنادی متفاوت و دوستداشتنی ساخته است. حالا این کارگاه میتواند پشت مغازه باشد یا دورتر و هر روز با استفاده از وانت و غیره شیرینیهای تازه را انتقال دهد.

مردی که بیش از ۹۰ سال از عمرش میگذرد و هنوز هفتهای یک بار به قنادی میآید تا با نظارت بر شیوه پخت، طعم واقعی شیرینیهایی که پدر برای نخستین بار در تهران پخت را حفظ کند. اکنون سولدوش رتبه اول تهران را در تهیه کیکهای عروسی دارد و برای جشن های دیگری چون تولد نیز، با طرحهای خاص و طعمهای منحصربهفرد خود، مهمانان جشن را شگفتزده خواهد کرد.منبع عکس: حاجی بادومیدر میان انواع شیرینیهای سولدوش، تارتها و دسرهای فرانسویاش حرف اول را میزنند. شیرینی شیر را در طعمهای مختلف کاکائویی، زعفرانی و … پاسكا (شيرينی مخصوص عيد پاک مسيحيان) را فقط در مینیون میشد پیدا کرد و رسپی شکلاتهایش نیز تنها در انحصار خودش بود. البته همه قنادیها کارگاه ندارند، بعضی از بیرون شیرینیها را میخرند و فقط فروشنده هستند. ما به سراغ این عزیز رفتیم که هم تجربه بالایی در شیرینی پزی دارد و هم این که به تازگی این فعالیت را راهاندازی و از این رو خیلی بهتر از بقیه شرایط راهاندازی قنادی در این روزها را درک کرده است. اوریانت یک کافه قنادی مدرن و آنچنانی نیست و بیشتر فضایی نوستالژیک و با کیفیت دارد.

0 دیدگاه دربارهٔ «41 نوع آموزش کامل شیرینی عید در خانه؛ با طعم قنادی – مجله اکالا»

دیدگاهتان را بنویسید