41 نوع آموزش کامل شیرینی عید در خانه؛ با طعم قنادی – مجله اکالا

10 سانتی متر به اظهارنامه ثبت برند قنادی و شیرینی فروشی ، پیوست نمایید. بعد شکر رو به مخلوط شیر و خمیر مایع اضافه کرده و مخلوط میکنیم. 3. وقتی عطر آرد بلند شد و خامی اون گرفته شد، آرد نخود چی الک شده رو به اون اضافه و مخلوط میکنیم. با توجه به اینکه این قنادی در جنوبی ترین قسمت تهران واقع شده است لذا قیمتهای کیک ها و شیرینی هایی که در آن به فروش می رسد نیز بسیار مناسب می باشد و این مطلب از کیفیت تولیدات این قنادی کم نمی کند. شیرینیسرای نیشکر با ابتکارات خلاقانه خود و انتقال تکنولوژی روز دنیا به کشور خدمت شایان و قابل توجهی در تولید شیرینی و خشکبار مرغوب داشته است. 2. سپس روغن مایع و آرد رو به آن اضافه میکنیم. صندلی ها می تواند رو به پنجره هایی رو به بیرون باشد یا می توانید یک جزیره در مغازه ایجاد کنید و دور آن را صندلی بچینید. 4. آرد نخودچی الک شده رو داخل تابه روی حرارت کم قرار بدین و مدام تفت بدین ( حدود یک ربع) تا خامی آرد نخودچی گرفته بشه و در عین حال تغییر رنگ نده! البته این را در نظر داشته باشید این طراحی باید متناسب با محلی باشد که قصد دارید در آن جا شیرینی خود را برپا کنید یا می خواهید تغییر دکوراسیون دهید.

برای رسیدن به این هدف ما شما را با نکات طراحی و روانشناسی دکوربندی آشنا خواهیم کرد. پیشنهاد ما به شما این است تا جای ممکن از سنگ یا سرامیک هایی استفاده کنید که براق باشد. تا جای ممکن از شیرینی و کیک هایی استفاده کنید که نسبت به باقی مغازه ها متمایز و خاص است. دکوراسیون قنادی مدرن همانطور که از نام آن پیداست تمامی وسایل و امکاناتی که در آن استفاده شده است با مدرن ترین شکل ممکن انتخاب شده است. امیدوارم که از این طرز تهیه لذت برده باشید و حتما در درست کردن کیک و شیرینی های خود از آن استفاده کنید. حسین ملکان، مدیر تولید شیرینی فروشی به استقبالم می آید تا با هم سری به سالن تهیه شیرینی های خشک بزنیم، از پله ها پایین می روم و وارد محوطه ای می شوم که حدود 10 نفر در آنجا مشغول تهیه شیرینی هستند، پیرمردی گوشه سالن در حال تهیه باقلواست، گوش هایش کمی سنگین است و صدای دستگاه های شیرینی پزی هم مزید بر علت شده تا بلندتر صحبت کنم. برای مثال زمانی که مشتری وارد قنادی شما شود متوجه تمیزی و براقی کف مغازه شود به طور ناخواسته اطمینان زیادی از تمیز بودن شیرینی و کیک های شما پیدا می کند.

چرا که بسیار این مسئله مهم است شیرینی فروشی شما از بیرون آن قدر وسوسه انگیز باشد که مشتری نتواند به راحتی از کنار آن رد شود؛ به گونه ای که حتی اگر قصد خرید نداشت وارد مغازه ی شما شود. اگر علاقمند به تهیه کیک و شیرینی در خانه هستید، طرز تهیه خامه کیک یکی از نکات مهمی است که باید برای درست کردن کیک و شیرینی بدانید. اگر مغازه شیرینی فروشی شما کوچک است بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید. شما با این کار می توانید مشتری های دیگر را جذب قنادی خود کنید. امروزه علاوه بر کیفیت شیرینی برای مشتری بسیار مهم است از مغازه ای که خرید می کند در آن احساس خوبی داشته باشد تا مجدد به آن باز گردد. پیشنهاد ما به شما این است از رنگ های صورتی کم رنگ و آبنباتی استفاده کنید. حتی شما میتوانید شخصیت کارتونی و یا سینمایی محبوب خود را به عنوان طرح روی کیک انتخاب کنید. 3. توی این مرحله نیاز به اضافه کردن کره و ماست داریم. اگر با همزن برقی این کارو انجام میدید زیاد به هم نزنید که زرده کِشدار شود. شما میتوانید به صورت اینترنتی و بدون هیچ دغدغهای، اقدام به واریز وجه کیک تصویری نمایید.

یکی از کارهایی در دکوراسیون قنادی شما را می تواند از رقبا مجزا کند استفاده از قفسه یا کابینت های شیشه ای در مغازه است. استفاده از مواد اولیه مرغوب، نیروی انسانی مجرب، استفاده از تجهیزات به روز قنادی و تهیه به روز شیرینی ها و دسرها باعث شده است که اکثر میهمانان هتل از خدمات قنادی آن بهره ببرند. در مطلب روش درست کردن خامه قنادی را به شما آموزش دادیم. دکوراسیون قنادی مانند هر ملک تجاری دیگر می تواند نقش موثری در فروش و تجارت شما داشته باشد. شما با این کار به جای آن که شمع ها و دیگر اکسسوری های فروش را روی دیوار نصب کنید داخل آن ها قرار داده اید و نظم ترتیب به وسایل و مغازه داده اید. این قنادی دو شعبه دیگر در فرمانیه و جردن هم دارد. یکی از این موارد، شکل دسترسی مشتریان به شیرینیها و محل قرارگیری ویترینهاست. شیرینی در ایران جزء مواد غذایی پرمصرف و مهمی است که پای ثابت جشنها و مراسمهای مختلف به شمار میرود. خلاقیت در تهیه شیرینیها و کیکهای بسیار بزرگ مناسبتی که سر از برنامههای پر بیننده تلویزیونی هم درآوردهاند، سولدوش را در زمره یکی از معروفترین شیرینی فروشیهای تهران و یکی از بهترینهای منطقه شمال شهر قرار داده است.این مجموعه بزرگ کارش را از سال ۱۳۴۵ خورشیدی آغاز کرد و از سال ۱۳۶۵ با نام ساقدوش به فعالیت خود ادامه داد.