41 نوع آموزش کامل شیرینی عید در خانه؛ با طعم قنادی – مجله اکالا

یکی از موارد دیگری که باید در حوزهی راهاندازی قنادی به آن توجه شود، دانش مورد نیاز از قنادی است. از جمله مدارکی که باید پس از ثبت اطلاعات در سامانه به اداره ثبت مالکیت معنوی ارائه نمایید، شامل دو نسخه از اظهارنامه علامت تجاری است که می بایست از سامانه پرینت کرده و امضا نمایید. منبع عکس: نابروکافه قنادی اوریانت چنانچه از نامش بر میآید از دیگر قنادیهای ارمنی و معروف پایتخت به حساب میآید که قدمتش به حدود ۸۰ سال میرسد و فضای نوستالژیک و صمیمیاش، همچنان در دهه ۳۰ شمسی باقی مانده است؛ اما فضایی سنتی و قدیمی دلچسب و دلنشین که قرارهای دو نفره بسیاری را در خاطر ثبت کرده و بهتنهاییهای فراوانی غرق در عطر قهوه و طعم شکلاتهای دستساز، شهادت میدهد.این قنادی در سال ۱۳۲۱ خورشیدی و توسط یک مهاجر اهل ارمنستان در شوروی سابق، حوالی دروازه دولت تهران افتتاح شد و بعدها یک خانواده ارمنی تبار ایرانی، آن را خریداری کردند.

این قنادی با سابقه یکی از معروفترین و بهترین شیرینی فروشیهای تهران به حساب میآید که با دانمارکی داغ و شکری زبانزد خاص و عام شده و کیفیت بالا و قیمت ارزان شیرینیهایش نیز، محبوبیت آن را همچنان حفظ کرده است.کروسان و دانمارکی شیرینی دانمارکی؛ منبع عکس: صفحه اینستاگرام شیرینی دانمارکیشیرینی دانمارکی ویلا، در سال ۱۳۳۹ خورشیدی کارش را با پخت اولین شیرینی دانمارکی آغاز کرده و با همین اسم و رسم، سالها به گواه بسیاری، بهترین دانمارکی تهران را عرضه میکند. 3. تخم مرغها را یکی یکی به ترکیب اصلی که آماده کرده بودیم، اضافه کرده و با کمک قاشق آن را هم میزنیم تا مخلوط کاملا یکدستی به وجود آید. 1. روغن (به جای روغن نیمه جامد معمولی، از روغن صاف قنادی هم میتونین استفاده کنین) و پودر قند الک شده رو داخل ظرفی مخلوط کنید و با همزن حدود ۱۰ دقیقه هم بزنید تا کاملا روشن، پوک و سبک بشه! بعد از دریافت جواز فعالیت قنادی، دیگر تجربه شماست که موفقیتآمیز بودن قنادی را تعیین میکند. این کار نیز مانند تمام کارهای دیگر نیاز به کارکنان خاص خود دارد که باید حداقل تحصیلات را داشته و باتجربه باشند. شکلاتهای دستساز و شکلات داغ شیرینی فروشی اوریانت نیز از دیگر محصولات ویژه و خوب این قنادی به شمار میآیند.

این کسبوکار از فصلها و مناسبتهای مختلف در سال تأثیر میپذیرد. از وقتی که مادرم بیماری سرطان گرفت یعنی ۶ سال قبل ، تصمیم گرفتم که اگر در کارمان موفق شدیم مبلغی از درآمد را به افراد نیازمند و بیماران سرطانی کمک کنیم .بعضی از افراد نیازمند وحتی مدارس به ما مراجعه می کند که پس از پیگیری کمک می کنیم . برخی از مواد غذایی وقتی باهم ترکیب میشوند، باعث واکنش شیمیایی میشوند و مواد شیمیایی تولید میکنند. سالها بعد که «محمود» پسر دوم خانواده که از ۱۲ سالگی در کنار برادر بود، کمی بزرگتر شد و راه و رسم این حرفه شیرین را آموخت، حاج احمد اداره مغازه امیریه را به وی سپرده و خود زندگی را جمع و راهی شمیرانات میشود. بهطور مثال یک قنادی در ماههای محرم و صفر کمترین میزان فروش را دارد بهگونهای که ده روز اول محرم تقریباً تمام قنادیها تعطیلاند. تعیین اندازه دقیق کارگاه به ظرفیت فروش قنادی در آن نقطه شهر بستگی دارد. 3. از خمیر به اندازه یک فندق برداشته وبا دست اون رو گلوله میکنیم و دونه دونه داخل سفیده تخم مرغ می غلتونیم. مجوزها از طریق نهادها و سازمانهای مختلف صادر میشود.

بنابراین افرادی که به آموختن انواع مختلف شیرینی علاقه دارند و ذوق و خلاقیت فراوانی برای عرضه محصولات متفاوت دارند، میتوانند در این زمینه تحصیل کنند و کسبوکار قنادی را انتخاب کرده و از مزایای آن بهرهمند شوند. اگر میخواهید بهعنوان قناد در این حوزه فعالیت داشته باشید، بهتر است ابتدا همزمان با تحصیل در زمینه قنادی و کسب مدرک لازم شیرینیپزی، در موقعیتهای ابتدایی شروع به کار کنید و تجربه خود را در این زمینه افزایش دهید. با افزایش تجربه در این حوزه، قادر خواهید بود فرصتهای بیشتری نسبت به قبل به دست آورید. باید سعی کنید مکانی را برای قنادی در نظر بگیرید که کمترین رقیب را داشته باشید؛ البته داشتن رقیب میتواند باعث ایجاد رقابت و افزایش کیفیت شود ولی اگر میخواهید زودتر به فروش و سوددهی برسید، توصیه میشود مکانی را انتخاب کنید که رقبای کمتری داشته باشید. براي داشتن يک كارگاه مناسب بايد به دنبال ملكي با موقعيت تجاري بود. قهوه نوشیدن و شیرینی خوردن در اوریانت ممکن است به شما احساس حضور داشتن در تهران دهه ۵۰ را بدهد. ما در نت نظر منتظر نظرات شما هستیم.